Trwa ładowanie...

Tragiczny finał bójki w pociągu. Pasażer nie żyje

W poniedziałkowe popołudnie w pociągu relacji Olsztyn-Gdynia dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat pobiło innego pasażera, który mimo natychmiastowej pomocy zmarł w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku.

Share
Tragiczny finał bójki w pociągu. Pasażer nie żyje
Źródło: WP.PL, Fot: Robert Kulig
da6em9y

W przedziale pociągu relacji Olsztyn-Gdynia jechało trzech mężczyzn, którzy wspólnie pili alkohol. Dwóch z nich znało się wcześniej. Trzeci dosiadł się po kilku stacjach. Po kilku minutach doszło do słownej utarczki, która przerodziła się w bójkę. W czasie jej trwania napastnicy kopali mężczyznę po całym ciele, nie oszczędzając głowy oraz kręgosłupa. Po awanturze spokojnie opuścili pociąg na stacji końcowej w Gdyni.

Tracąca świadomość ofiara zdążyła zadzwonić tylko pod numer alarmowy. Po paru chwilach na miejscu pojawił się patrol policji oraz pogotowie. Lekarz zadecydował o natychmiastowym transporcie pobitego do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. Pacjent, który w czasie transportu stracił przytomność, zmarł.

da6em9y

Policja podjęła czynności dochodzeniowe mające na celu ustalenie tożsamości sprawców pobicia.

Jedynym środkiem umożliwiającym działania policji był zapis z kamer kolejowych. - Analiza monitoringu wykazała, iż napastnikami byli dwaj mieszkańcy Gdyni, którzy byli już wcześniej znani policji. Dzięki sprawnemu działaniu oficerów sprawców udało się zatrzymać w ciągu 48 godzin - powiedziała WP.PL nadkom. Ewa Plucińska, rzecznik prasowy gdyńskiej policji.

Obaj zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi im 10 lat więzienia. Sąd zastosował najcięższy środek zapobiegawczy, jakim jest trzymiesięczny areszt śledczy.

da6em9y

Podziel się opinią

Share
da6em9y
da6em9y
Więcej tematów