Trwa ładowanie...
d4b93ce

Tragiczny bilans świąt. Zginęły 23 osoby

Czas na pierwsze podsumowania akcji "Wielkanoc", która do wtorku trwa na polskich drogach. Od Wielkiego Piątku do poniedziałkowej nocy zginęły 23 osoby, a 303 zostały ranne. Zatrzymano 1151 nietrzeźwych kierowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tegoroczne święta były bardziej bezpieczne od poprzednich
Tegoroczne święta były bardziej bezpieczne od poprzednich (Policja)
d4b93ce

W sumie na polskich drogach doszło do 238 wypadków drogowych.

W Wielki Piątek na drogach zginęły 4 osoby, a 83 zostały ranne. W Wielką Sobotę było 58 wypadków - 7 osób zginęło, a 83 zostały ranne. Z kolei w Niedzielę Wielkanocną w 49 wypadkach zginęło 6 osób, a 66 zostało rannych. W ciągu tych trzech dni policjanci zatrzymali 651 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

W wielkanocny poniedziałek do godz. 17.30, na polskich drogach doszło do 35 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 38 zostało rannych. 166 skontrolowanych tego dnia kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu.

d4b93ce

Mimo tragicznych statystyk, tegoroczne święta były bardziej bezpieczne od poprzednich. W analogicznym okresie ubiegłego roku doszło do 292 wypadków, zginęło 35 osób, a obrażenia odniosło 379 osób. Policjanci zatrzymali wtedy 1308 osób pod wpływem alkoholu.

"Nasze apele poskutkowały" - skomentował w rozmowie z PAP Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W ramach akcji "Wielkanoc" na drogi w całym kraju wyjechało od czterech do pięciu tysięcy policjantów. Celem było przede wszystkim kontrolowanie prędkości, stanu technicznego pojazdów oraz trzeźwości kierowców.

Źródło: pap.pl, polskieradio.pl

d4b93ce

Zobacz także: Marek Jurek: katastrofa smoleńska skupiła pamięć wszystkich polskich nieszczęść ostatniego 30-lecia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b93ce

Podziel się opinią

Share

d4b93ce

d4b93ce
Więcej tematów