Trwa ładowanie...
d2i9t5z
pożar

Tragiczny bilans pożarów. Od czwartku zginęły 22 osoby

Wyjątkowo tragiczne statystyki straży pożarnej. Od czwartku w całej Polsce wybuchło blisko 750 pożarów. Zginęły w nich 22 osoby, a 51 zostało rannych. Tylko w sobotę w 243 pożarach zginęło 6 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragiczny bilans pożarów. Od czwartku zginęły 22 osoby
d2i9t5z

- Trudno powiedzieć obecnie jakie były przyczyny tych pożarów, natomiast najczęściej o tej porze roku jest to wynik niewłaściwej eksploatacji lub wad urządzeń grzewczych elektrycznych lub gazowych - powiedział dla PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Frątczak: od czwartku do soboty doszło do 746 pożarów

W miejscowości Filipów na Podlasiu w pożarze drewnianego domu zginęła jedna osoba, dwie osoby zginęły w pożarze domu w Korzeniowie na Pomorzu. zginęły dwie w osoby. W pożarach mieszkań śmierć poniosły trzy osoby: jedna w Wąchocku w woj. świętokrzyskim i dwie w Nowej Hucie w Krakowie. Wyjątkowo tragiczny był piątkowy pożar w miejscowości Ryczywół w Wielkopolsce, gdzie zginęła pięcioosobowa rodzina: matka i jej czterej synowie.

- Wszystkie te pożary w ciągu tych trzech dni powstały w mieszkaniach i domach. Do większości doszło w nocy, gdzie sen sprawił, że ludzi praktycznie zabił dym, a nie ogień, nie temperatura. Stąd namawiamy do montażu czujek dymu, bo często pożar jest bardzo późno zauważany, w związku z tym późno zawiadamia się strażaków - podkreślił st. bryg. Paweł Frątczak.

d2i9t5z

Podziel się opinią

Share
d2i9t5z
d2i9t5z