Trwa ładowanie...
d4fq501
Zelczyn

Tragedia w Małopolsce, nie żyje kobieta i troje dzieci. Mamy informacje o rodzinie

Mąż znalazł w domu powieszone zwłoki żony i ciała trójki dzieci. Na miejscu zdarzenia był reporter WP Dawid Góra. - Nie można o nich powiedzieć złego słowa. Nie wiem, co tam się wydarzyło. To dla nas szok - powiedział mu sołtys Zelczyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zastał w domu straszny widok ok. 6:25.
Mężczyzna zastał w domu straszny widok ok. 6:25. (WP.PL, Fot: Dawid Góra)
d4fq501

- To była chyba ostatnia rodzina w Zelczynie, u której spodziewałabym się jakiejkolwiek tragedii. Matka była uprzejma, zawsze się ukłoniła. Nigdy nie sprawiali żadnych kłopotów. Potworna tragedia, trudno cokolwiek powiedzieć - powiedziała jedna z mieszkanek wsi.

Jak dowiedziała się WP od miejscowych, mąż prowadził działalność gospodarczą, a żona była urzędniczką. - Nikt by nie pomyślał, że rodzina może mieć jakiekolwiek problemy. Pani była zawsze uśmiechnięta i kulturalna. Wierzyć się nie chce - stwierdził z kolei Janusz Śmiech, sołtys Zelczyny.

Co wiadomo? Kiedy 41-latek wrócił do domu z pracy, ok. godz. 6:24 zobaczył ciała swojej 36-letniej żony Aldony oraz 4-letniej Nadii, 9-letniej Aleksandry i 12-letniego Kamila. Kobieta była powieszona, zwłoki dzieci leżały w łóżkach. Policja krakowska informuje, że nie stwierdzono u nich żadnych obrażeń.

d4fq501

Jednak według nieoficjalnych informacji RMF FM, dzieci zostały uduszone. Policja w rozmowie z WP nie potwierdza ani nie zaprzecza tym doniesieniom. Mężczyzna, który znalazł zwłoki członków rodziny, przebywa w szpitalu pod opieką psychologa.

WP.PL

41-latek natychmiast zadzwonił po pomoc. Strażacy oraz karetka pogotowia nie mieli już jednak szans na uratowanie rodziny. Reanimacja nie odniosła skutku.

Nie wiadomo, co było przyczyną rodzinnej tragedii. W domu nigdy nie było interwencji policyjnych, rodzina była uznawana wręcz za przykładną.

d4fq501

Ciała matki i trójki dzieci przewieziono do zakładu medycyny sądowej. Sekcja zwłok pozwoli ustalić co było przyczyną śmierci dzieci i jak zginęła ich matka.

- Sprawę zarejestrowano pod kątem przestępstwa z art 148 par. 2 Kodeksu Karnego - poinformował rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej Janusz Hnatko. Paragraf ten mówi m.in. o zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem. Prowadzi ją prokuratura Rejonowa w Wieliczce.

Zelczyna to podskawińska wieś licząca niespełna tysiąc mieszkańców. Znajduje się przy drodze krajowej nr 44 łączącej Górny Śląsk z Krakowem.

d4fq501

Podziel się opinią

Share

d4fq501

d4fq501
Więcej tematów