Trwa ładowanie...
d3mtks8

Tragedia przy granicy polsko-czeskiej. Wypadek w kolejce do przejścia

Śmiertelny wypadek na autostradzie D1 pod Bohuminem w pobliżu przejścia granicznego w Gorzyczkach w Śląskiem. Ciężarówka wjechała w auta stojące w kolejce do odprawy. Nie żyje kierowca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejka samochodów przed punktem kontroli granicznej na autostradzie A1 w Gorzyczkach
Kolejka samochodów przed punktem kontroli granicznej na autostradzie A1 w Gorzyczkach (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3mtks8

Tragedia wydarzyła się ok. godz 1 w nocy z poniedziałku na wtorek - podaje dziennikzachodni.pl. Jak wynika z komunikatu czeskiej policji, w kolumnę stojących przed przejściem granicznym samochodów wjechała rozpędzona ciężarówka.

Tir wbił się w furgonetkę, która zatrzymywała się właśnie na końcu kolejki aut czekających na wjazd do Polski w Gorzyczkach i autostradę A1 po polskiej stronie.

Kierowca samochodu dostawczego zginął na miejscu. Czesi nie podali narodowości ofiary wypadku. Ranna została jeszcze jedna osoba, a uszkodzone są również trzy inne auta stojące na autostradzie. Po wypadku policja z Czech zamknęła przygraniczny odcinek autostrady D1.

d3mtks8

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Co z wyborami? "Nie wyobrażam sobie, że odbędą się w maju"

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce. Relacja na żywo

Z danych przekazanych przez Straż Graniczną wynika, że w poniedziałek 16 marca odprawiono 43,9 tys. osób, które wjechały do Polski. Z tego 6,9 tys. przekroczyło granicy zewnętrzną, a 37 tys. granicę wewnętrzną Strefy Schengen.

d3mtks8

Koronawirus. Korki na dojazdach do przejść granicznych

Na przejściach granicznych z Czechami w woj. śląskim wciąż utrzymuje się duży ruch. Jak informuje w rozmowie z nto.pl rzecznik Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, w Gorzyczkach i Chałupkach czas oczekiwania na wjazd do Polski wynosił we wtorek przed południem ok. ośmiu godzin.

Z kolei w Trzebini w woj. opolskim ruch odbywał się na bieżąco, ale w poniedziałek po południu, aby wjechać do Polski trzeba była stać w kolejce do czterech godzin.

d3mtks8

W Nachodzie (wjazd z polskiej Kudowy) kolejka czekających pojazdów miała w poniedziałek 24 km długości i poważnie utrudniała przejazd przez centrum czeskiego miasta - wyjaśnia gazetawroclawska.pl.

O dużym ruchu w kierunku Polski informują również kierowcy, którzy stoją w kolejce na przejściach granicznych z Niemcami.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mtks8

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d3mtks8

Podziel się opinią

Share
d3mtks8
d3mtks8
Więcej tematów