Trwa ładowanie...
d4f0n2a

Tragedia na Podkarpaciu. Nie żyje 2-tygodniowy noworodek

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 2-tygodniowego niemowlęcia, do której doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicach Kolbuszowej na Podkarpaciu. W momencie śmierci dziecka ojciec dziecka był nietrzeźwy, jednak - jak powiedział Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, kom. Paweł Międlar - wstępne ustalenia wskazują na to, że nastąpił nieszczęśliwy wypadek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia na Podkarpaciu. Nie żyje 2-tygodniowy noworodek
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d4f0n2a

Do zdarzenia doszło we wtorek rano na terenie jednej z miejscowości w gminie Kolbuszowa. O śmierci niemowlęcia powiadomiła policję dyspozytorka pogotowia ratunkowego, które zostało wezwane przez rodziców dziecka. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon dziecka.

Jak ustalili policjanci, niemowlę spało w łóżku wraz z rodzicami. Rano, zaniepokojeni brakiem oznak życia rodzice wezwali pogotowie. W momencie ujawnienia tego zdarzenia ojciec dziecka był nietrzeźwy. Alkosensor wskazał 2,26 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik podkarpackiej policji, kom. Paweł Międlar, to właśnie ojciec wezwał pogotowie.

d4f0n2a

Sprawę śmierci dziecka wyjaśniają policja i prokuratura. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny tragedii. - W środę po południu ma się odbyć sekcja zwłok dziecka, która pomoże ustalić co było przyczyną jego śmierci - powiedział Międlar.

Jak dodał, wstępne ustalenia pozwalają przypuszczać, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. - Ojciec niemowlęcia był pod wpływem alkoholu, ale matka była trzeźwa. Być może dziecko zostało przygniecione lub uderzone niechcący łokciem - mówił rzecznik.

Wyniki sekcji będą znane najprawdopodobniej dzisiaj po południu.

Zobacz także: Zwłoki noworodka na śmietniku w Gdańsku

Źródło: WP.PL, podkarpacka.policja.gov.pl

d4f0n2a

Podziel się opinią

Share

d4f0n2a

d4f0n2a
Więcej tematów