Trwa ładowanie...
d4j1h7w

Towarzystwa lotnicze na świecie zapowiadają zwolnienia

Dwa największe amerykańskie towarzystwa lotnicze, American Airlines i United Airlines, zapowiedziały w środę redukcję personelu o 40 tys. osób ze względu na katastrofalne następstwa ataków terrorystycznych. Redukcję zatrudnienia zapowiedziała także British Airways.

Share
d4j1h7w

W ten sposób liczba zwolnień w przemyśle i transporcie lotniczym USA wyniesie około 100 tys. osób.

British Airways zapowiedziała w czwartek, że zwolni ok. 7 tys. osób pracujących na 20 lotniskach na całym świecie. Zapowiedziano także zmniejszenie odbywanych lotów o 10%.

Szef towarzystwa Delta Airlines Leo Mulin powiedział w środę w Kongresie, że amerykańskie towarzystwa lotnicze potrzebują pomocy władz federalnych w wysokości 17,5 mld dolarów.

d4j1h7w

Tymczasem Biały Dom zaproponował plan ratunkowy dla lotnictwa cywilnego przewidujący 5 mld dolarów pomocy bezpośredniej, natomiast odmówił gwarancji kredytowych na sumę 12,5 mld dolarów.

Plan ten został zaprezentowany na spotkaniu prezydenta George'a Busha z przywódcami obu izb Kongresu.

Anonimowy przedstawiciel administracji powiedział, że 5 mld dolarów ma pokryć bezpośrednie straty poniesione przez towarzystwa lotnicze w związku z zamachami w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Sprawa gwarancji kredytowych zostanie przedstawiona Kongresowi w późniejszym terminie.

Administracja poinformowała również Kongres, że prezydent Bush zamierza przeznaczyć 3 mld z przyznanych mu przez Kongres funduszy specjalnych w wysokości 40 mld dolarów, na pomoc przy wprowadzaniu dodatkowych środków bezpieczeństwa na lotniskach i w samolotach. (jask, mag)

d4j1h7w

Podziel się opinią

Share
d4j1h7w
d4j1h7w
Więcej tematów