Trwa ładowanie...
dlecoxv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tomasz Siemoniak: bardzo wysoko oceniam działania kontrwywiadu

Bardzo wysoko oceniam działania naszych służb kontrwywiadowczych - powiedział w Krakowie wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak, pytany o zatrzymanie dzień wcześniej dwóch osób podejrzewanych o szpiegostwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON Tomasz Siemoniak
Szef MON Tomasz Siemoniak (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
dlecoxv

Zaznaczył, że jedynym organem, który może się wypowiadać o sprawie jest prokuratura.

- Mając pewną wiedzę o tej sprawie zgodnie z art. 19 ustawy o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, bardzo wysoko oceniam działania naszych służb kontrwywiadowczych w tej kwestii - powiedział wicepremier.

Wspomniany artykuł mówi, że szefowie służb przekazują istotne informacje prezydentowi, premierowi lub ministrom.

dlecoxv

W środę w związku z podejrzeniem szpiegostwa zatrzymano dwie osoby - wysokiego stopniem oficera z MON i cywila (według mediów: prawnika z podwójnym, polskim i rosyjskim obywatelstwem). Postępowania w tych sprawach prowadzą dwie prokuratury z Warszawy - Wojskowa Prokuratura Okręgowa i Prokuratura Apelacyjna.

Siemoniak spotkał się z ministrem obrony, ochrony cywilnej i sportu Szwajcarii Ueli Maurerem.

dlecoxv

Podziel się opinią

Share

dlecoxv

dlecoxv
Więcej tematów