Trwa ładowanie...
d4c4gy8
IAR

Tomasz Nałęcz: jest zwrot w postępowaniu NATO ws. Ukrainy

Jest zwrot w postępowaniu NATO w sprawie Ukrainy - uważa prezydencki doradca Tomasz Nałęcz. Gość radiowej Jedynki podkreślił, że Sojusz nie pozostawia złudzeń Rosji jeśli ta nie zmieni polityki podboju Ukrainy, to konfrontacja będzie się zaostrzała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Tomasz Nałęcz
Prof. Tomasz Nałęcz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4c4gy8

Prezydencki doradca przypomniał, że kwota wsparcia NATO dla Ukrainy w wysokości 15 mln euro na zwiększenie jej bezpieczeństwa to nie wszystko. Ukraina może oczekiwać też pomocy od poszczególnych krajów członkowskich, także od Polski. - Kijów będzie chciał od strony polskiej wsparcia przy przebudowie swojej armii po konflikcie - dodał.

Kwoty zaproponowane Ukrainie, należy - jak podkreślił Nałęcz- traktować jako konkretny sygnał, jak NATO widzi rozwiązanie tego konfliktu. Nie stawia na militarne rozstrzygnięcie, tylko chce, by obie strony wybrały drogę pokojową.

Jeśli chodzi o nowe decyzje NATO w sprawie wzmocnienia obronności, to - zdaniem Nałęcza - ważne jest zapewnienie takich warunków, by skuteczne było szybkie przerzucenie wojsk natowskich w razie zagrożenia. Zdaniem prezydenckiego doradcy, wszystkie kraje Sojuszu jednoznacznie oceniają fakt agresji na Ukrainę, niezależnie od różnic zdań co do poziomu zaangażowania.

d4c4gy8

Podziel się opinią

Share

d4c4gy8

d4c4gy8
Więcej tematów