Trwa ładowanie...
d2su8fn

To zdjęcie wstrząsnęło internautami. Podkreśla wagę ostatnich wydarzeń

Obecność Chrisa Niedenthala pod Sejmem ma dla niektórych wyjątkowe znaczenie. Jeden z najsłynniejszych reporterów świata nie po raz pierwszy dokumentuje ciężką sytuację w Polsce.
Share
To zdjęcie wstrząsnęło internautami. Podkreśla wagę ostatnich wydarzeń
Źródło: Facebook.com
d2su8fn

Chris Niedenthal jest jednym z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich, autorem licznych wystaw i laureatem nagrody World Press Photo w 1986. Niedenthal postanowił sfotografować tłum, który zebrał się przed Sejmem w celu manifestacji przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Jego obecność dla wielu osób ma symboliczne znaczenie.

Fotograf jest autorem zdjęcia z 14 grudnia 1981 roku, ukazującego wojskowy transporter opancerzony stojący przed warszawskim kinem Moskwa, w którym wyświetlano film F.F. Coppoli 'Czas Apokalipsy'. Zdjęcie stało się największym symbolem stanu wojennego.

We wtorek jeden z internautów wrzucił fotografię, na której widać Niedenthala z aparatem fotograficznym, w tłumie osób manifestujących przed Sejmem. "Był z nami pod Sejmem, nie po raz pierwszy, Chris Niedenthal ... autor najsłynniejszego zdjęcia stanu wojennego... "Czas Apokalipsy" ... znamienne" - napisał na Facebooku pan Piotr. Jego post wywołał w sieci spore poruszenie. Internauci porównują dwie kryzysowe sytuacje w Polsce. "Fotograf z nosem do wyczuwania chwili" - skomentował jeden z użytkowników.

d2su8fn

Podziel się opinią

Share
d2su8fn
d2su8fn
Więcej tematów