Trwa ładowanie...

To ona była pierwowzorem dziennikarki w filmie "Smoleńsk". Kolenda-Zaleska ostro odpowiada reżyserowi

• Antoni Krauze w czasie wywiadu dla Dziennika Gazety Prawnej zdradził, że to Katarzyna Kolenda-Zaleska była jego pierwowzorem dziennikarki - bohaterki filmu "Smoleńsk"
• Dziennikarka uznała te słowa za atak na nią
• Twierdzi, że jej słowa zostały wyrwane z kontekstu i zmanipulowane

• Durczok: szczytem podłości jest sugestia że w Smoleńsku był zamach

To ona była pierwowzorem dziennikarki w filmie "Smoleńsk". Kolenda-Zaleska ostro odpowiada reżyserowiŹródło: Newspix, fot: Michał Fludra
d27u5ec
d27u5ec

Reżyser w czasie wywiadu przyznał, że to właśnie dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska była jego natchnieniem podczas tworzenia roli dziennikarki w filmie "Smoleńsk". Stało się tak za sprawą wypowiedzianych przez nią w jednym z wywiadów słów: "prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią". Krauze nazwał to "szczytem podłości".

Ta wypowiedź Krauzego oburzyła dziennikarkę, która w ostrych słowach odniosła się do tego wywiadu. - Jestem zwolenniczką czytania ze zrozumieniem. Zwłaszcza przez ludzi, którzy uważają się za inteligentów - odpowiada na łamach "DGP" Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Wyjaśniła też, że zdanie to, które wykorzystał Krauze, a które zaczerpnięte było z felietonu w "Gazecie Wyborczej" w 2013 roku, nie dotyczyło katastrofy smoleńskiej, a sporów naukowców na ten temat. Jak wskazuje dziennikarka chodziło o jałowe spory, które nie mają sensu, podobnie jak spory ekspertów na temat globalnego ocieplenia.

d27u5ec

Zdaniem Kolendy-Zaleskiej cytat ten został użyty przez reżysera "Smoleńska" celowo w zmanipulowanej formie, wyłącznie po to, by ją zaatakować i obrazić. - Moja wypowiedź pasowała mu do tezy o podłych dziennikarzach - twierdzi. Jednocześnie oczekuje, że reżyser wycofa się z tych słów.

Do sprawy odniósł się Kamil Durczok. "Szczytem podłości, Szanowny Panie, jest sugestia że w Smoleńsku był zamach" - napisał dziennikarz na Twitterze.

d27u5ec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27u5ec
Więcej tematów