Trwa ładowanie...
d2atto7

Tina Turner nie żyje. Taką informację podała Panorama TVP

Panorama TVP zaliczyła poważną wpadkę. Powołując się na niesprawdzone źródła program informacyjny poinformował o śmierci Tiny Turner. Podając nawet dokładne okoliczności jej rzekomego zgonu.
Share
Tina Turner nie żyje. Taką informację podała Panorama TVP
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
d2atto7

Panorama TVP najwyraźniej nie sprawdza wiarygodności informacji, które pojawiają się w internecie. Serwis informacyjny telewizji publicznej poinformował o rzekomej śmierci Tiny Turner. „Legendarna wokalistka miała 76 lat. Zmarła dzisiaj nad ranem w wyniku ataku serca. Przebywała w szpitalu od kwietnia ubiegłego roku kiedy to została znaleziona nieprzytomna w hotelowym pokoju”. Tymczasem popularna wokalistka nadal żyje.

Wpadka TVP mogła być konsekwencją zawirusowanych wiadomości, które po kliknięciu w link są automatycznie rozsyłane na Facebooku i publikowane na profilach użytkowników, którzy dali się nabrać. Tego typu działania nie są żadną nowością na portalach społecznościowych i nasza redakcja już nie jeden raz ostrzegała np. przed fałszywymi konkursami na tym portalu społecznościowym. Jednak ślepa wiara we wszystko co pojawia się w internecie nie powinna mieć miejsca w redakcji serwisów informacyjnych. Wydawcy Panoramy zaliczyli niezłą wpadkę.

   Facebook.com
Źródło: Facebook.com
d2atto7

Podziel się opinią

Share
d2atto7
d2atto7
Więcej tematów