Trwa ładowanie...
d1zoa0h

Terrorysta podsłuchany w ubiegłym roku

Londyński meczet, do którego uczęszczał Reid (AFP)
Brytyjskie tajne służby podsłuchały w ubiegłym roku rozmowy telefoniczne Richarda Reida, który przed tygodniem usiłował zdetonować bombę w amerykańskim samolocie pasażerskim. Reid rozmawiał z Zacariasem Moussaouim, aresztowanym w Stanach Zjednoczonych pod zarzutem współudziału w atakach terrorystycznych 11 września. Informuje o tym brytyjski tygodnik Observer.

d1zoa0h
d1zoa0h
Zacarias Moussaoui (AFP)
Źródło: Zacarias Moussaoui (AFP)

Pismo nie podało, czego dotyczyły rozmowy. Według "Observera", Reid i Moussaoui chodzili do tego samego meczetu w Londynie. 9 grudnia 2000 r. Moussaoui wyjechał do Pakistanu skąd, według amerykańskiej policji, udał się do obozu siatki terrorystycznej al-Qaeda w Afganistanie.

Brytyjskie służby specjalne chcą ustalić, czy razem z nim pojechał Reid. Amerykanie ustalili, że w ostatnich dwóch latach Reid był wiele razy w Pakistanie.

22 grudnia tego roku Richard Reid, który leciał samolotem linii American Airlines z Paryża do Miami, próbował zdetonować ładunek wybuchowy ukryty w bucie. Terrorysta został obezwładniony przez pasażerów i zatrzymany przez policję. (jask)

d1zoa0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zoa0h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj