Trwa ładowanie...

Terlecki pytany o Zjednoczoną Prawicę. "Koalicjanci się rozpychają"

Ryszard Terlecki po raz kolejny zabrał głos o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy. Przyznał wprost, że PiS "dyscyplinuje koalicjantów".
Share
Terlecki pytany o Zjednoczoną Prawicę. "Koalicjanci się rozpychają"
Terlecki pytany o Zjednoczoną Prawicę. "Koalicjanci się rozpychają"Źródło: East News
d74m2gb

Ryszard Terlecki był pytany przed dziennikarzy w Sejmie o sytuację w Zjednoczonej Prawicy. Polityk przyznał, że "koalicjanci się rozpychają, to jest prawo małych partii, które chciałyby być większe".

- Patrzymy na to z pewnym pobłażaniem, ale też dyscyplinujemy naszych koalicjantów - oświadczył Terlecki. Pytany o sondaże wicemarszałek Sejmu oraz szef klubu PiS powiedział: "jesteśmy przekonani, że poradzilibyśmy sobie samodzielnie" w wyborach.

- Koalicjanci mają szansę oczywiście znaleźć się na naszych listach, ale mogą też, jeżeli zechcą, startować samodzielnie. My uważamy, że to będzie rodzaj samobójstwa politycznego, ale każdy ma prawo w polityce robić to, co uważa za słuszne - dodał Terlecki.

d74m2gb

Podczas rozmowy pojawiła się także kwestia ewentualnych zmian w umowie koalicyjnej. - To jeszcze przed nami, bo Rada Koalicji się jeszcze nie zebrała. Na razie trwają rozmowy na poziomie najwyższych władz - powiedział polityk.

Burza po artykule WP o locie z Andrzejem Dudą. Komentarz rzecznika rządu Piotra Müllera

Zjednoczona Prawica. Gowin o spotkaniu trzech liderów

- Dzisiaj ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje Polska, to byłyby przedterminowe wybory. Dzisiaj wszyscy politycy, zwłaszcza my, politycy obozu rządowego, ale także politycy opozycyjni powinniśmy się koncentrować na dwóch sprawach: walce o zdrowie i życie Polaków oraz walce o szybki powrót naszej gospodarki na ścieżkę wzrostu – powiedział wicepremier Jarosław Gowin na konferencji prasowej w Lublinie.

Dodał, że "spodziewa się spotkania na szczycie, spotkania trzech liderów". - Mam nadzieję, że to spotkanie zapoczątkuje nowy etap w historii Zjednoczonej Prawicy - zaznaczył Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d74m2gb

Podziel się opinią

Share
d74m2gb
d74m2gb
Więcej tematów