Temperatura wystrzeli. To będzie przełomowy dzień w pogodzie
Czwartek ma być najcieplejszym i najbardziej słonecznym dniem rozpoczynającego się tygodnia - zapowiada IMGW. Tego dnia Polska wyraźnie będzie się odznaczać na mapie Europy.
Co musisz wiedzieć?
- Początek tygodnia będzie deszczowy, szczególnie na zachodzie, w centrum i na północy kraju.
- Czwartek ma być najcieplejszym i najbardziej słonecznym dniem rozpoczynającego się tygodnia.
- Polska będzie najcieplejszym miejsce w Europie.
Początek tygodnia w pogodzie nie rysuje się zbyt kolorowo. W poniedziałek Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżu skandynawskiego, co przyniesie zmienne warunki atmosferyczne. Zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami duże, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Podobnie sytuacja będzie wyglądać jutro.
Aby do czwartku!
10-dniowa prognoza dobowej temperatury maksymalnej IMGW napada optymizmem. Z analizy wynika, że w drugiej połowie tygodnia temperatury wyraźnie podskoczą. Czwartek ma być najcieplejszym i najbardziej słonecznym dniem w tym tygodniu. Mało tego, Polska będzie wtedy najcieplejszym miejscem w Europie.
Najcieplej będzie na zachodzie i południu kraju, od 26 do 27 stopni Celsjusza, w centrum około 25 stopni C, najchłodniej natomiast w kotlinach górskich i na wschodzie, od 20 do 22 st. C. Jeszcze chłodniej na Helu, tam około 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z południa i południowego wschodu. Jedynie w czasie burz porywy wiatru osiągać mogą do 60 km/h.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Brawurowa jazda 19-latka. Wyleciał z drogi na zakręcie
Piątek we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu Gdańskim będzie słoneczny. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami padał będzie przelotny deszcz, a na obszarach podgórskich oraz w górach na Górnym Śląsku i w Małopolsce możliwe są też burze.
Najchłodniej w kotlinach górskich oraz na północnym zachodzie, od 17 do 19 st. C, najcieplej miejscami w centrum oraz na południowym wschodzie, do 25 st. C. Jedynie na Helu około 13 st. C. Wiatr będzie słaby, na zachodzie umiarkowany i porywisty, w czasie burz w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni, tylko na zachodzie południowy, skręcający na zachodni.
Czytaj także:
Źródło: IMGW