Trwa ładowanie...
d8m70ca

Tego jeszcze nie było. Tomasz Siemoniak komplementuje Mariusza Blaszczaka

Poseł Platformy Obywatelskiej i były szef MON Tomasz Siemoniak regularnie krytykuje politykę rządu PiS, również w kwestii obronności. Tym razem jednak zaskoczył. Pochwalił ministra Mariusza Błaszczaka. Porównał go też do "żelaznej miotły".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza zastąpił Mariusz Błaszczak
Na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza zastąpił Mariusz Błaszczak (PAP, Fot: Rafał Guz)
d8m70ca

Za co pochwaliłby pan dzisiaj ministra obrony Mariusza Błaszczaka? - zapytał Tomasza Siemoniaka dziennikarz RMF FM. Poseł PO mu opowiedział. - Za to, że nie jest Antonim Macierewiczem. To jest już ogromny plus - podkreślił.

Jak dodał, "skończył się czas rujnowania wojska, szaleństwa, nieodpowiedzialnych wypowiedzi, skandali". To nie wszystko. Pozytywnie ocenił też zmiany kadrowe w resorcie, które przeprowadził Błaszczak. - Bezwzględnie, jak żelazna miotła, wyczyścił ludzi Macierewicza - powiedział.

Jednocześnie zaznaczył, że konsekwencje rządzenia Macierewicza w MON polskie wojsko będzie długo ponosić.

d8m70ca

*Zobacz także: Nowa strategia opozycji! Tak chcą dojść do władzy? *

Siemoniak odniósł się też do sondaży politycznych. - Jeśli w innych badaniach PO ma 20 proc. i rośnie, a w sondażach CBOS-u 14 proc. i maleje, to rzeczywiście jest to dziwne - ocenił. w ten sposób odniósł sie do wypowiedzi przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, który skrytykował ostatnie badanie CBOS-u.

Stwierdził, że jest on instytucją rządową, a jego sondaże są jego zdaniem "ręcznie sterowane". - Nie wiem, kto tam kieruje. PiS pokazał w innych miejscach, jak wysyła niekompetentnych ludzi z partyjnego nadania, więc wyobrażam sobie, że i w takiej instytucji mogły się i takie osoby pojawić - dodał Siemoniak.

Źródło RMF FM

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów