Trwa ładowanie...
d1f0ysb

Tajemnicza epidemia w New Jersey

W amerykańskim stanie New Jersey trwa dochodzenie w sprawie tajemniczej epidemii, która wybuchła w jednym z hoteli. W budynku chorobą podobną do grypy zaraziło się osiem osób. Jedna zmarła, siedem zostało hospitalizowanych.

d1f0ysb
d1f0ysb

Ofiary uczestniczyły w spotkaniu w Cherry Hill Hilton w pobliżu Filadelfii. Budynek - miejsce spotkania - objęto kwarantanną, gdy zmarła 45-letnia Joanne Hemstreet z Kingston w stanie Massachusetts.

Kobieta, która do szpitala trafiła w sobotę, miała silne bóle głowy, gorączkę i nudności. Wykryto u niej zapalenie płuc, miała także purpurową wysypkę na całym ciele. Pozostali chorzy - sześć kobiet i mężczyzna - mieli gorączkę, zapalenie gardła, dreszcze oraz bóle ciała, nie mieli jednak wysypki.

Według gazety The Philadelphia Inquirer, tylko jedna z hospitalizowanych osób miała bliski kontakt z Joanne Hemstreet. Chorym podano Cipro - antybiotyk, który w ubiegłym roku dawkowano osobom zakażonym wąglikiem.

Zdaniem lekarzy, wyniki przeprowadzonych dotąd testów pozwoliły wykluczyć możliwość zarażenia uczestników spotkania chorobą legionistów, która w 1976 roku w hotelu w Filadelfii zabiła 29 osób, 200 zaś poważnie zachorowało. (an)

d1f0ysb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f0ysb
Więcej tematów