Trwa ładowanie...
d2nbg2p

Szydło: Anna Maria Anders przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

• Anna Maria Anders przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
• Szydło: dołącza pani do biało-czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Maria Anders w grudniu 2015 r.
Anna Maria Anders w grudniu 2015 r. (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2nbg2p

Powołałam Annę Marię Anders na przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i pełnomocnika Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego w kancelarii premiera. Wierzę w to głęboko, że Pani misja przyniesie Polsce wiele korzyści - powiedziała na konferencji premier Beata Szydło.

- Dla nas jest ogromnym zaszczytem, że pani zgodziła się pełnić tę funkcję, że dołącza pani do prac drużyny, biało-czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała szefowa rządu.

Podkreśliła wagę "dialogu międzynarodowego, spraw związane z tym wszystkim, co jest dla Polski szczególnie ważne, z upamiętnianiem, również ochroną pamięci miejsc walki i męczeństwa" i mówienia "o tym, co jest dla każdego z Polaków istotne niezmiernie, czyli o patriotyzmie".

d2nbg2p

- To wielki zaszczyt, mam nadzieję, że nikogo nie zawiodę i że mój ojciec się cieszy - powiedziała Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa i piosenkarki Ireny Anders. Anna Maria Anders podkreśliła, że będzie broniła m.in. pamięci o bitwie o Monte Cassino. Niedawno Ambasada RP w Rzymie wystosowała notę protestacyjną do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Włoch, w której wyraziła oburzenie organizacją świątecznego miasteczka na Monte Cassino, koło polskiego cmentarza. Targ obraża pamięć poległych – podkreślono.

Startująca w wyborach parlamentarnych z rekomendacji PiS do Senatu córka gen. Andersa, Anna Maria Anders, osiągnęła trzeci najlepszy wynik w Polsce. W parlamencie jednak nie zasiadła. Przegrała w swym warszawskim okręgu o 10 tys. głosów z kandydatką PO Barbarą Borys-Damięcką. A do Senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze.

- Wcześniej na stanowisku przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa pracował Władysław Bartoszewski - przypomniała premier Beata Szydło.

d2nbg2p

Podziel się opinią

Share
d2nbg2p
d2nbg2p