Trwa ładowanie...
d1jfhg8

Szwedzka armia intensyfikuje operację w Archipelagu Sztokholmskim

Szwedzkie siły zbrojne poinformowały o zintensyfikowaniu operacji zwiadowczej podjętej w piątek w związku z informacją o "obcej aktywności podwodnej w Archipelagu Sztokholmskim".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwedzka armia intensyfikuje operację w Archipelagu Sztokholmskim
(PAP/EPA, Fot: Sgt. Mats Nystrom / Swedish Armed Forces)
d1jfhg8

Komandor Jonas Wikstroem powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Sztokholmie, że "informacje o obecności obcego wywiadu nadal uważane są za bardzo wiarygodne".

Do akcji, która odbywa się w środkowej części Archipelagu Sztokholmskiego, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Sztokholmu, włączono jednostki wyposażone w czujniki pozwalająca na analizę sytuacji pod wodą oraz na powierzchni.

Jak podano na konferencji prasowej, jednym z takich okrętów jest korweta rakietowa HMS Visby. W piątek informowano o udziale w operacji także śmigłowców oraz amfibii. - To jest akcja zwiadowcza, nie jest to pościg za okrętem podwodnym - uściślił komandor Wikstroem. - Skupiamy się na gromadzeniu, opracowywaniu i analizie danych - dodał.

Szwedzcy wojskowi nie odpowiedzieli na pytanie, jak długo potrwa operacja w Archipelagu Sztokholmskim.

Według szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet" informację o "obcej aktywności podwodnej" przekazała osoba prywatna. W ostatnich miesiącach szwedzkie siły zbrojne informowały o incydentach z udziałem samolotów rosyjskich.

d1jfhg8

Podziel się opinią

Share
d1jfhg8
d1jfhg8
Więcej tematów