Trwa ładowanie...
d21fpte
Informacja prasowa

Szukasz nowego mieszkania w Katowicach? Warto poznać ofertę tego dewelopera

Katowice to stolica aglomeracji górnośląskiej i jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Jeszcze do niedawna kojarzone głównie z górnictwem, dziś to miasto zieleni, kultury, wysoko wykwalifikowanych kadr i międzynarodowych firm. Nic dziwnego, że również rynek mieszkaniowy przeżywa tu prawdziwy rozkwit. Szeroką ofertę posiada tu m.in. Grupa Murapol. Co sprawia, że mieszkania tego dewelopera od lat cieszą się w Katowicach niesłabnącą popularnością?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szukasz nowego mieszkania w Katowicach? Warto poznać ofertę tego dewelopera
(Materiały prasowe)
d21fpte

Informacja prasowa Grupa Murapol

Osoby, które odwiedzają Katowice po raz pierwszy lub po długiej przerwie, są często zaskoczone poziomem rozwoju i wszechobecną w tym mieście zielenią. Dla katowiczan powodem do dumy jest fakt, że blisko połowę powierzchni ich miasta stanowią parki, lasy i inne miejsca sprzyjające rekreacji. Dzięki temu lokatorzy nowych osiedli realizowanych w różnych częściach Katowic mają równie łatwy dostęp do terenów zielonych, znajdują się one niemal na każdym kroku. A to ważny aspekt dla osób szukających swojego wymarzonego M w tym mieście.

Mieszkania przy Parku Śląskim

d21fpte

- Nasi klienci przywiązują kluczową rolę do lokalizacji. Szukają ciszy, spokoju, zieleni, a jednocześnie chcą mieszkać blisko centrum – zauważa Marzena Olearczyk, kierownik katowickiego działu sprzedaży Grupy Murapol. Z myślą o takich osobach deweloper realizuje w Katowicach swoje inwestycje, każdą z nich wyróżnia sąsiedztwo zieleni, a jednocześnie bogata infrastruktura zapewniająca codzienną wygodę. – Tuż przy Parku Śląskim, dającym 40% tlenu naszemu regionowi, powstaje osiedle Murapol Śląskie Ogrody. Przestrzeń przylegająca do inwestycji to doskonałe miejsce odpoczynku i relaksu. Można tu znaleźć wiele atrakcji dla rodzin, bezpieczne ścieżki rowerowe czy plenerowe siłownie. Zielone otoczenie to cecha charakterystyczna również dla naszych pozostałych osiedli w aktualnej ofercie: Murapol Nowy Bażantów oraz Dębowe Tarasy – podkreśla Marzena Olearczyk.

Doświadczenie, które budzi zaufanie

Murapol, jako jedna z pierwszych ogólnopolskich firm działających w tej branży, zawitał do Katowic ze swoją ofertą już w 2008 roku. Dziś ten deweloper jest w Katowicach uznaną marką, a dzięki ponad 12-letniej obecności w mieście, doradcy firmy doskonale diagnozują potrzeby tutejszych klientów i znają specyfikę lokalnego rynku mieszkaniowego. Nic dziwnego, że inwestycje Grupy Murapol cieszą się w Katowicach niesłabnącą popularnością. Wpływ na to mają zarówno wieloletnie doświadczenie, jak również szeroki wybór oferowanych układów oraz metraży – najczęściej poszukiwanych przez klientów. Do tego dochodzi solidność i staranność realizacji oferowanych mieszkań.

Warto też zauważyć, że Murapol wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wsłuchuje się w ich potrzeby. – Mieszkańcy nowych osiedli w Katowicach często borykają się z problemem parkowania. W Murapolu o tym wiemy, dlatego planujemy nie tylko optymalną liczbę miejsc w podziemnych garażach, ale również miejsc zewnętrznych. Przykładowo nasza inwestycja Murapol Nowy Bażantów przewiduje ogromny bezpłatny parking dla lokatorów – zauważa Marzena Olearczyk.

d21fpte

Nowoczesne miasto świadomych klientów

Katowice są dziś kluczowym ośrodkiem gospodarczym w Polsce i mogą pochwalić się jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków pracy spośród największych polskich metropolii. Jak wynika z ostatnich badań w Polsce niższą stopę bezrobocia od Katowic mają jedynie Warszawa i Poznań. O atrakcyjności Katowic najlepiej świadczy fakt, że w ostatnich latach swoje siedziby założyło tu mnóstwo międzynarodowych firm. Najbardziej znane marki, które zainwestowały w Katowicach, to m.in. IBM, Unilever, Capgemini, Rockwell Automation, Oracle, PwC, Deloitte czy Fujitsu.

Swoista „moda na Katowice” wpływa na zainteresowanie mieszkaniami nie tylko osób szukających tu swojego wymarzonego M, ale też wśród osób zainteresowanych atrakcyjną formą ulokowania oszczędności. – W Murapolu nie zapominamy o osobach, które zakup mieszkania traktują jako inwestycję. W tym kontekście popularnością cieszy się zwłaszcza możliwość zakupu pakietu mieszkań w inwestycji Murapol Dębowe Tarasy, najbardziej prestiżowym osiedlu w Katowicach. Jego otoczenie sprzyja takiej decyzji, bo w sąsiedztwie znajdują się biurowce największych zagranicznych firm oraz korporacji. Nie może to dziwić, w końcu co roku przybywa u nas nowych miejsc pracy, a więc i specjalistów, którzy szukają dla siebie nowego mieszkania na wynajem – wyjaśnia Marzena Olearczyk.

  Materiały prasowe

Kreatywność, innowacje i zamiłowanie do wygody

Wysoki poziom życia w Katowicach zapewniają nie tylko rozwinięty rynek pracy i doskonała komunikacja, której pozazdrościć mogą mieszkańcy innych metropolii. Miasto słynie również z innowacji. Przykładowo, jako jedne z pierwszych w Polsce postawiło na ekologiczną sieć miejskich rowerów, którymi szybko można dojechać nie tylko do centrum, ale też oddalonych od niego osiedli. Katowice stoją również kulturą i to na najwyższym poziomie. Nie bez przyczyny UNESCO okrzyknęło je tytułem „miasta kreatywnego” w dziedzinie muzyki. Przyczyniły się do tego zarówno popularne na całym świecie festiwale jak Rawa Blues czy działalność jednej z najlepszych w Europie orkiestr symfonicznych. Ponadto kultowy Spodek regularnie odwiedzają gwiazdy polskiej i światowej sceny różnych gatunków. Zamiłowanie do kreatywności i wygody cechujące katowiczan widać również w tutejszych inwestycjach Grupy Murapol.

d21fpte

Pakiet antysmogowy i opcja smart home

Mieszkania oferowane przez dewelopera wpisują się w nowoczesne trendy i wyróżniają innowacyjnością oraz rozwiązaniami zapewniającym komfort życia codziennego. Murapol daje klientom dostęp do wielu ciekawych rozwiązań technologicznych. - Z roku na rok staramy się wprowadzać do naszych inwestycji kolejne udogodnienia i inwestujemy w zadowolenie naszych klientów w Katowicach. Przykładowo na zauważalny problem zanieczyszczenia powietrza odpowiedzieliśmy pakietem antysmogowym w standardzie wyposażenia naszych mieszkań – podkreśla Marzena Olearczyk. Jak to działa? Nowoczesna technologia filtrów z nanowłókien chroni mieszkańców przed smogiem i nie tylko. Wbudowane w nawiewniki okien filtry gwarantują dodatkowo ochronę przed kurzem, roztoczami i owadami, zapewniając jednocześnie ciągły dopływ czystego powietrza. Ponadto klienci dewelopera mogą w części inwestycji skorzystać z opcji smart home, która pozwala zarówno w mieszkaniu jak i zdalnie, za pomocą np. tabletu sterować ogrzewaniem, wodą czy elektryką, a także na kontrolę zużycia mediów.

Informacja prasowa Grupa Murapol

d21fpte

Podziel się opinią

Share

d21fpte

d21fpte
Więcej tematów