Trwa ładowanie...
dmncus0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej udaje się do Hawany. Pierwsza taka wizyta od lat

Kierująca polityką zagraniczną Unii Europejskiej Federica Mogherini złoży w dniach 23-24 marca wizytę w Hawanie. Będzie to pierwsza od lat oficjalna wizyta unijnej osobistości tak wysokiego szczebla na Kubie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Federica Mogherini
Federica Mogherini (AFP, Fot: JOHN THYS)
dmncus0

Wizyta, jak podkreśla w oficjalnym komunikacie na ten temat Bruksela, przypada w czasie doniosłych negocjacji między Kubą a Stanami Zjednoczonymi.

Mogherini zamierza "przedyskutować z kubańskimi rozmówcami kwestie rozwoju Kuby i perspektywy jej współpracy z Unią Europejską".

Szefowa unijnej dyplomacji podkreśliła, że Unia Europejska śledzi z uwagą rozwój sytuacji na Kubie i jej stosunków z podmiotami zagranicznymi, "co stwarza nową dynamikę w regionie i na samej Kubie oraz otwiera przed wszystkimi nowe możliwości".

dmncus0

Pani Mogherini zamierza spotkać się m.in. z kubańskim ministrem spraw zagranicznych Bruno Rodriguezem, a także z najwyższym dostojnikiem Kościoła katolickiego na wyspie kardynałem Jaime Ortegą.

Unia Europejska rozpoczęła w kwietniu 2014 roku negocjacje z Kubą w celu zawarcia pierwszego układu dwustronnego. Trzecia runda negocjacji odbyła się w Hawanie w dniach 4 i 5 marca tego roku.

Oglądaj też: Kuba zatrzymana w czasie

dmncus0

Podziel się opinią

Share

dmncus0

dmncus0
Więcej tematów