Trwa ładowanie...

Szef niemieckiego MSW: Czeka nas fala uchodźców większa niż w 2015

Horst Seehofer ostrzega, że jeśli Turcja i śródziemnomorskie państwa UE nie otrzymają większego wsparcia ze strony Unii, Europę czeka kryzys migracyjny większy niż cztery lata temu.

Share
Szef niemieckiego MSW: Czeka nas fala uchodźców większa niż w 2015
Źródło: PAP/EPA, Fot: FELIPE TRUEBA
dkqz2e0

Szef niemieckiego MSW swoje ostrzeżenie wygłosił podczas wizyty w Grecji, gdzie towarzyszył przyszłej szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Według polityka bawarskiej CSU, państwa europejskie muszą bardziej zaangażować się w pomoc krajom Morza Śródziemnego, m.in. w patrolowanie granic i linii brzegowej.

dkqz2e0

- Zostawiliśmy te kraje bez pomocy na zbyt długo. Jeśli tego nie zmienimy, znowu zobaczymy falę uchodźców taką jak w 2015 - może nawet większą - powiedział gazecie "Bild am Sonntag". Dodał, że mówi w imieniu całego niemieckiego rządu, w tym kanclerz Angeli Merkel.

W wywiadzie z innym dziennikiem, niedzielnym wydaniem "Die Welt", Seehofer podkreślił, że UE musi zrobić więcej, by wspomóc Turcję, która według danych ONZ gości prawie 4 miliony syryjskich uchodźców. Jak dotąd Unia zgodziła się przekazać Ankarze 6 miliardów euro na projekty związane z uchodźcami. Umowa z Turcją znacznie ograniczyła liczbę migrantów przedostających się do Europy.

Niemcy chcą wynegocjować teraz nowe porozumienie. Wcześniej Seehofer zapowiedział, że Niemcy przyjmą jedną czwartą wszystkich uchodźców uratowanych na Morzu Śródziemnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkqz2e0

Podziel się opinią

Share
dkqz2e0
dkqz2e0
Więcej tematów