Trwa ładowanie...
d2epxwj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef MSW Francji: w Iraku są "prawdopodobnie" francuscy dżihadyści

Francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve powiedział w środę, że wśród 900 Fancuzów, którzy "robią dżihad", niektórzy są "prawdopodobnie" w Iraku w szeregach Państwa Islamskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Islamiści z ISIL
Islamiści z ISIL (AFP, Fot: Welayat Salahuddin)
d2epxwj

- Wiemy, że dzisiaj jest 900 Francuzów, którzy udali się do Syrii, Iraku i Libii - powiedział minister.

Cazeneuve oznajmił również, że Francja otrzymała kilkaset próśb o azyl od irackich chrześcijan. Minister podał, że Francja nie ustaliła limitu na przyjęcie tych uchodźców, precyzując, że zrobione zostanie wszystko co trzeba, by zagwarantować dobre warunki przyjęcia "rodzinom, które mają związki z Francją". Potwierdził wolę rządu, by "mniejszości te mogły nadal żyć" w Iraku.

Sunnickie Państwo Islamskie, które uważa szyitów za heretyków zasługujących na śmierć, opanowało w błyskawicznej ofensywie rozpoczętej w czerwcu szereg miast na północy Iraku i ogłosiło powstanie tam oraz w Syrii kalifatu. Zarówno chrześcijanom, jak i jazydom, których nazywają "czcicielami diabła", dają wybór między śmiercią a konwersją na islam.

d2epxwj

Podziel się opinią

Share

d2epxwj

d2epxwj
Więcej tematów