Trwa ładowanie...
d4a34z5
Szef MON: poważny kryzys, trzeba wyciągnąć wnioski
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef MON: poważny kryzys, trzeba wyciągnąć wnioski

Sytuacja wokół Państwa Islamskiego prowadząca do wzrostu siły terroryzmu i zagrożenia humanitarnego oznacza poważy kryzys, z którego Europa i świat zachodni muszą wyciągnąć wnioski - ocenił wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4a34z5

Szef MON podczas wizyty w Krakowie był pytany, czy nastąpiła zmiana stanowiska Polski dot. ewentualnego zaangażowania w walkę z Państwem Islamskim. - Jeśli chodzi o sytuację wokół Państwa Islamskiego, Polska już dobrych kilka tygodni temu przekazała pomoc humanitarną na rzecz Iraku i Kurdów. Gotowi jesteśmy do dalszych kroków w tym obszarze - powiedział Siemoniak.

- Intensywnie rozmawiamy w partnerami nad rozwojem sytuacji. Z jednej strony widząc w tym kryzysie wzrost siły terroryzmu, zagrożenie humanitarne, ale także - co jest bardzo istotne dla nas - fakt, że ten kryzys się zbliżył do granic naszego sojusznika, czyli Turcji - podkreślił.

d4a34z5

Zagrożenie terrorystyczne ze strony Państwa Islamskiego jest jednym z tematów rozpoczętego w czwartek w Mediolanie szczytu ponad 50 przywódców Azji i Europy (ASEM).

- Spodziewam się różnych naszych aktywności politycznych w tym obszarze w ciągu najbliższych tygodni. Na pewno te rozmowy, które pani premier Ewa Kopacz będzie prowadziła dzisiaj i jutro z przywódcami europejskimi, także za tydzień, też mają w swojej agendzie sprawy Państwa Islamskiego. To jest bardzo poważny kryzys i Europa, świat zachodni muszą wyciągnąć z tego wnioski - powiedział Siemoniak.

Wicepremier był także pytany, czy jest ewentualna decyzja ws. sprzedaży wyposażenia wojskowego na potrzeby ukraińskiej milicji lub wojska.

Siemoniak przypomniał, że w ostatnim czasie nastąpiła zmiana na stanowisku ukraińskiego ministra obrony i podkreślił, że pod koniec października w tym kraju odbędą się wybory parlamentarne. - W związku z tym to nie jest dobry czas na jakieś konkretne rozmowy. Myślę, że to są tematy na listopad, grudzień, wtedy, kiedy powstanie nowy rząd na Ukrainie - powiedział.

- My jesteśmy otwarci, nasz przemysł jest gotowy. Potrzeba tutaj dobrego czasu do tego. Wydaje się, że i Ukraina i cały świat jej sprzyjający jest skupiony na tym, aby rozwiązania pokojowe rzeczywiście weszły w życie - podkreślił wicepremier.

d4a34z5

Podziel się opinią

Share

d4a34z5

d4a34z5
Więcej tematów