Trwa ładowanie...
d3ztp1i

Szef Colloseum nie stawił się na przesłuchaniu


Właściciel KFI Colloseum Józef J. stawi się przed organami ścigania, kiedy tylko poprawi się jego stan zdrowia - poinformował we wtorek jego prawnik Tomasz Powyza.

d3ztp1i
d3ztp1i

We wtorek prasa powołując się na nieoficjalne źródła napisała, że Józef J. - podejrzany o wyłudzenie 345 mln zł -uciekł do Republiki Południowej Afryki. Według mediów, szef Colloseum przebywa w klinice niedaleko Pretorii.

Otrzymałem faks od Józefa J., w którym zapewnił, że kiedy tylko poprawi się jego stan zdrowia, stawi się przed organami ścigania - powiedział Powyza.

Mec. Powyza powiedział, że informacje na temat tego, gdzie może przebywać Józef. J. zaczerpnął z prasy. Przeczytałem dzisiejsze publikacje, z których wynika, że Józef J. jest w RPA - powiedział.

Prokuratura, dopiero kiedy stanie się pewne, że Józef J. jest za granicą, wyda za nim międzynarodowy list gończy.

d3ztp1i

Poza Józefem J., krajowym listem gończym poszukiwany jest też wiceprezes Colloseum Piotr W.

Dwaj inni podejrzani o wyłudzenie pieniędzy z Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego - b. główny księgowy tego zakładu Roman N. i współpracownik Colloseum Ryszard S. - sami zgłosili się na policję.

O aresztowaniu wszystkich czterech podejrzanych zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach, uchylając w ten sposób decyzję sądu rejonowego, który w lutym tego roku wypuścił ich na wolność. Postanowienie o aresztowaniu sąd wydał w środę 13 marca, jednak dopiero następnego dnia wydano nakaz ich zatrzymania i osadzenia w areszcie.

Śledztwo w sprawie Colloseum trwa już prawie półtora roku. Pierwsze zarzuty prokuratura postawiła w październiku ubiegłego roku.

d3ztp1i

Istniejące od 1996 roku Konsorcjum Finansowo-Inwestycyjne Colloseum zaczynało od handlu samochodami i obrotu wierzytelnościami. W końcu lat 90. rozwinęło szeroką działalność finansową, inwestycyjną i handlową. W ostatnich latach Colloseum kupiło m.in. od NFI kontrolny pakiet akcji Huty Pokój w Rudzie Śląskiej i lubelską spółkę PRiM.

Dzięki współpracy z innymi akcjonariuszami uzyskało też decydujący głos w akcjonariacie dwóch spółek giełdowych: Huty Ferrum SA i Energomontażu Północ SA. (iza)

d3ztp1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ztp1i
Więcej tematów