Trwa ładowanie...

Szczepionka przeciw Eboli może wejść w fazę testów w ciągu tygodni

Szczepionka przeciw Eboli może wejść w fazę testów na ludziach w ciągu tygodni - poinformował dr Charles Link, dyrektor firmy NewLink Genetics Corp, która będzie produkować szczepionkę na licencji kanadyjskiej.

Share
Szczepionka przeciw Eboli może wejść w fazę testów w ciągu tygodni
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d1ufdbi

NewLink Genetics podpisała kontrakty z trzema firmami i będzie mogła wyprodukować dziesiątki tysięcy dawek szczepionki "w ciągu miesiąca lub dwóch" - powiedział Link.

W ubiegłym tygodniu firma BioProtection Systems Corporation, filia NewLink Genetics, otrzymała 1 mln dol. dotacji od specjalnej agencji redukcji ryzyka ministerstwa obrony USA (DTRA) na badania toksykologiczne, włącznie z przyśpieszonym procesem produkcji, aby testy szczepionki przeciw Eboli na ludziach mogły się rozpocząć jak najszybciej.

- DTRA powiedziała, że chce "ruszyć z tym szybko". Wcześniej powiedziałbym, że potrzebujemy ośmiu do dziesięciu miesięcy, żeby rozpocząć testy na ludziach, ale teraz jest to kwestia tygodni - powiedział dr Link.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała w środę, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii Eboli w Afryce Zachodniej wyniosła 1069; 1975 osób jest zarażonych wirusem.

We wtorek eksperci WHO uznali, że wykorzystywanie niezatwierdzonych leków lub szczepionek w walce z epidemią Eboli w Afryce Zachodniej jest etyczne.

d1ufdbi

Podziel się opinią

Share
d1ufdbi
d1ufdbi
Więcej tematów