Trwa ładowanie...
d4kympo

Szczecin. Saperzy usunęli niewybuch z Łasztowni. Ewakuacja zakończona

Zakończyła się ewakuacja mieszkańców Szczecina z zagrożonej strefy. Saperzy usunęli niewybuch z okresu II wojny światowej odnaleziony na wyspie Łasztownia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczecin. Usunięto niewybuch z Łasztowni
Szczecin. Usunięto niewybuch z Łasztowni (East News)
d4kympo

Niewybuch znajdował się na terenie Gryf Nieruchomości na szczecińskiej wyspie Łasztownia. Odnaleziona bomba lotnicza waży 250 kg i pochodzi z czasów II wojny światowej. Analiza saperów wykazała, że jej zasięg rażenia wynosi 1,2 km.

O godz. 5:00 rozpoczęła się akcja ewakuacyjna. Na terenie objętym zagrożeniem zamknięto ulice i wstrzymano ruch pojazdów komunikacji miejskiej. "Gazeta Wyborcza" podaje, że przygotowywania do wywiezienia niewypału trwały od kilku dni.

Szczecin. Bomba na Łasztowni. Ewakuacja zakończona

Ewakuowani zostali mieszkańcy ul. Kłodnej, Panieńskiej, Środowej, Kurza Stopka, Mała Odrzańska, Wielka Odrzańska, oraz części ul. Wyszyńskiego i Osiek.

d4kympo

Zobacz także: Aleksiej Nawalny w szpitalu. Ryszard Czarnecki: Władimir Putin obawia się białoruskiego scenariusza

Do przewiezienia zagrożonych użyto podstawionych autokarów, z których skorzystało jednak tylko kilka osób. Większość opuściła swoje domy wcześniej.

Usuwanie bomby zakończyło się około godz. 6:33, a kilkanaście minut później niewybuch był już poza granicami Szczecina - rzecznik prezydenta miasta Łukasz Kolasa poinformował, że pod opieką saperów trafi na poligon drawski i zostanie tam zdetonowana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów