Trwa ładowanie...

Szalony rajd pijanego kierowcy mercedesa. Wstrzymano ruch tramwajów

Pijany kierowca mercedesa zatrzymany w centrum Wrocławia. Uszkodził kilka zaparkowanych wzdłuż ulicy aut.
Share
Szalony rajd pijanego kierowcy mercedesa. Wstrzymano ruch tramwajów
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d1547d0

W niedzielny poranek pijany kierowca uszkodził pięć aut przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. Miniony weekend, również na drogach całego Dolnego Śląska, nie należał do bezpiecznych.

We wczesnych godzinach porannych w niedzielę, 24 sierpnia, wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który jadąc mercedesem przez ul. Jedności Narodowej, uszkodził kilka zaparkowanych przy ulicy aut oraz staranował przydrożne słupki. Po przyjeździe funkcjonariuszy i zbadaniu kierowcy, okazało się, że ma on w organizmie dwa promile alkoholu.

25-letni kierowca mercedesa jechał od strony mostów Warszawskich do skrzyżowania z ul. Nowowiejską. W pewnym momencie stracił panowaniem nad autem, zjechał na przeciwny pas i uszkodził pięć zaparkowanych wzdłuż ulicy samochodów. Szczęśliwie, podczas porannego "rajdu" pijanego 25-latka nikt nie ucierpiał. Z powodu zdarzenia wstrzymany został na godzinę również ruch tramwajowy na ul. Jedności Narodowej. Pijany kierowca trafił do aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany.

d1547d0

Nieustąpienie pierwszeństwa było zaś przyczyną niedzielnego wypadku w miejscowości Cieśle niedaleko Oleśnicy. Kierujący samochodem marki volvo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą główną kierowcy peugeota. W wyniku wypadku sześć osób zostało rannych, w tym czworo dzieci. Ranni zostali przewiezieni do szpitala, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W niedzielny wieczór doszło także do groźnie wyglądającego wypadku na drodze krajowej 94 między Wrocławiem a Lubinem. W okolicach Środy Śląskiej czołowo zderzyły się samochód osobowy i bus. W wyniku wypadku zostały ranne trzy osoby.

Policja w ciągu soboty i niedzieli zatrzymała na drogach Dolnego Śląska około 60 pijanych kierowców i odnotowała dziesięć wypadków drogowych.

d1547d0

Podziel się opinią

Share
d1547d0
d1547d0
Więcej tematów