Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 we Wrocławiu - koncerty, atrakcje, wydarzenia

Sylwester we Wrocławiu to impreza, jakiej nie było od 30 lat. Według wszelkich przewidywań przyciągnie do stolicy województwa dolnośląskiego jeszcze większe tłumy niż w zwykle, mimo że przez plac Solny w ciągu najgorętszej grudniowej nocy co roku przewija się około 60 tysięcy osób. Organizatorzy zapowiedzieli wydarzenie specjalne: koncert zespołu Village People, który zagra swój największy, czterdziestoletni już przebój – "Y.M.C.A".

Sylwester 2018/2019 we Wrocławiu - koncerty, atrakcje, wydarzeniaŹródło: iStock.com
d3wjhuh
d3wjhuh

Sylwester Wrocław – rynek miejski

We Wrocławiu sylwester miejski jak co roku odbędzie się na rynku, ale tym razem zyska szczególną formę, związaną z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (mile widziane są symbole narodowe, np. flagi). Organizatorzy hasłem "Wrocław Respect" podkreślają międzynarodowy charakter wydarzenia, które ma hołdować ideom otwartości oraz tolerancji i jednoczyć wszystkich mieszkańców wielokulturowego miasta. Jako motyw przewodni wybrana została dyskoteka, nad głowami uczestników pojawi się więc gigantyczna dyskotekowa kula.

Plac wokół ratusza zamieni się w parkiet, który zostanie otwarty dla wrocławian i gości już o godz. 19.30. Impreza będzie prowadzona w dwóch językach: polskim i angielskim, a Nowy Rok na znak solidarności z mieszkańcami różnych zakątków świata i stref czasowych zostanie powitany aż czterokrotnie.

Podczas tegorocznego sylwestra we Wrocławiu wystąpią m.in.: Wroclaw Respect Orchestra pod dyrekcją Mariusza Dziubka (z hitami takich artystów, jak: Stevie Wonder, Pink Floyd, Leonard Cohen, Bruno Mars, Beyonce i Rihanna)
, Kayah, Dj Gambit, Arek Kłusowski, Natalia Lubrano, Marta Kołodziejczyk i Kasia Mirowska.

d3wjhuh

Gwoździem programu ma być występ zespołu Village People, podczas którego może paść rekord, jeśli w odtańczenie choreografii do "Y.M.C.A" włączy się więcej niż 40 tysięcy osób. Okazja jest idealna, bo na styczeń 2019 roku przypada 40 rocznica zaprezentowania tego niekwestionowanego przeboju publiczności. Utwór wybrzmi w momencie kulminacyjnym, 15 minut przed północą. Ostatnie minuty starego roku upłyną wrocławianom w rytmach "Bohemian Rapsody" zespołu Queen oraz "Freedom" Georga Michaela.

Sylwester Wrocław 2018/2019 "Respect" nie będzie transmitowany na żywo w telewizji publicznej. Największe stacje pokażą imprezy miejskie w Warszawie, Zakopanem i Chorzowie.

Sylwester Wrocław – Hala Stulecia, opera, filharmonia

W noc sylwestrową we Wrocławiu oprócz imprezy miejskiej mieszkańcy będą mieli do wyboru bale w dziesiątkach lokali i klubów, a także liczne widowiska artystyczne. W Hali Stulecia 31 grudnia o godz. 20.00 rozpocznie się koncert Jacka Wójcickiego z zespołem. W repertuarze znajdują się utwory Franka Sinatry, Andrei Bocellego, Marka Grechuty, Ewy Demarczyk oraz wielu innych artystów.

O godz. 18.00 i 21.00 na scenę Teatru Muzycznego Capitol wyjdą tamtejsi wykonawcy, by odśpiewać koncert sylwestrowy "100 lat radości". Widzowie wysłuchają takich utworów, jak „Radość o poranku”, „Bananowy song”, „Jezu, jak się cieszę”, „Chłopaki nie płaczą”, „Świecie nasz”. Z kolei na Scenie Kamienica o 20.30 będzie można obejrzeć widowisko z największymi przebojami oper, operetek, rewii i musicali. Na ten szczególny wieczór zaplanowano również:

  • koncert filharmoników berlińskich pod batutą Daniela Barenboima w kinie Nowe Horyzonty (transmisja o godz. 17.00),
  • koncert sylwestrowy w Narodowym Forum Muzyki pod batutą Agnieszki Duczmal (godz. 19.00),
  • galę sylwestrowo-noworoczną w Operze Wrocławskiej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego (godz. 19.00).

Sylwester w teatrze – Wrocław

Dla miłośników sztuki ciekawą alternatywą jest sylwester w teatrze. Wrocławianie zainteresowani taką formą spędzania sylwestra 31 grudnia zgromadzą się na kilku spektaklach:

  • „Da-da-du-du reaktywacja” i "Telewizyjny show" w Teatrze Ad Spectatores (godz. 20.10–0.00) przeplatanych koncertem "Zakazane piosenki" i przerwami na poczęstunek,
  • "Kolacja dla głupca" w Teatrze Komedia (godz. 19.00),
  • "Mayday" i "Francuska niespodzianka" w Teatrze Polskim – Scenie Kameralnej (godz 19.00).
d3wjhuh

Sylwester w kinie – Wrocław

W sylwestrową noc nie zabraknie również atrakcji dla kinomaniaków. Wciąż dostępne są bilety na maratony filmowe w Multikinie oraz kinach Helios, DCF i Nowe Horyzonty. W ramach "Filmowego Party Sylwestrowego" w Multikinie można obejrzeć trzy filmy: "Teraz albo nigdy", "Green Book", "Pech to nie grzech" lub "Green Book", "Mój piękny syn", "Oni". Kino

Helios oferuje dwa zestawy filmów: "Władca Paryża" i "Green Book" / "Teraz albo nigdy", "Pech to nie grzech", podobnie jak kino DCF, gdzie do wyboru są następujące opcje: "Anioł", "Córka trenera" / "Szczęśliwy Lazzaro", "Westwood: ikona, pankówa, aktywistka". Kino Nowe Horyzonty przedstawia oddzielne programy dla rodzin z dziećmi („Mary Poppins powraca”), seniorów ("Jestem taka piękna") i dla wytrwałych, którzy chcą oglądać filmy do białego rana ("Green Book", "Faworyta", "Wszyscy wiedzą", "Dzikie historie").

d3wjhuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wjhuh
Więcej tematów