Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Świętokrzyskie: odwołane lekcje w 26 szkołach i brak prądu

W 26 szkołach w woj. świętokrzyskim nie odbyły się zajęcia. Według Kuratorium Oświaty najtrudniejsza sytuacja jest w północno-wsch. części regionu, gdzie oprócz trudnych warunków na drogach, dochodzi do awarii energii elektrycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świętokrzyskie: odwołane lekcje w 26 szkołach i brak prądu
(PAP/EPA, Fot: Jesus Diges)

Jak poinformował świętokrzyski wicekurator oświaty Grzegorz Bień, w całym regionie są problemy z dowozem dzieci do szkół. 26 placówek zdecydowało się odwołać zajęcia.

- Najtrudniejsza sytuacja jest w gminie Waśniów (pow. ostrowiecki), gdzie zajęcia odwołano we wszystkich szkołach - poinformował Bień. Wszystko wskazuje na to, że na terenie tej gminy zajęcia nie odbędą się także w środę.

- Kilka szkół już odwołało środowe zajęcia m.in. gimnazja w Rzepinie w gminie Pawłów oraz w Słupii - zaznaczył Bień.

Z uwagi na przerwy w dostawach energii elektrycznej kuratorium przełożyło na inny termin zaplanowane na środę i piątek konkursy przedmiotowe na szczeblu powiatowym z matematyki i historii. - Konkursy miały odbyć się za pośrednictwem internetu. Nie możemy ryzykować, że z powodu awarii, część uczniów nie będzie mogła wziąć w nim udział - wyjaśnił wicekurator oświaty.

Świętokrzyskie bez prądu

W woj. świętokrzyskim rośnie liczba awarii linii energetycznych spowodowanych marznącym deszczem. We wtorek wieczorem bez prądu było ok. 27 tys. gospodarstw domowych w północnej i wschodniej części regionu - poinformował dyżurny.

Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach, wciąż napływają informacje o kolejnych awariach spowodowanych pogodą. - Obecnie bez zasilania pozostaje ponad tysiąc stacji transformatorowych - powiedział.

Slot

W porównaniu z liczbą odbiorców pozbawionych energii elektrycznej we wtorek po południu wieczorem liczba wzrosła ponad trzykrotnie - z 8,5 tys. do 27 tys.

Najgorsza sytuacja występuje w rejonie Skarżyska-Kamiennej oraz Ożarowa (pow. opatowski). - Energetycy starają się sukcesywnie likwidować awarie, ale co rusz dochodzi do uszkodzeń linii pod wpływem marznącego deszczu lub łamiących się pod ciężarem lodu gałęzi i konarów drzew - mówił dyżurny.

W regionie cały czas występują opady marznącego deszczu, powodującego oblodzenie linii energetycznych, trakcji kolejowej oraz gołoledź.

Zobacz także: Prognoza długoterminowa na najbliższe dni

Utknąłeś w zamarzniętym pociągu? Byłeś świadkiem lub uczestnikiem innego ważnego zdarzenia związanego z atakiem zimy? Poinformuj o tym Internautów! !

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów