Trwa ładowanie...
d353ozu

Święto pasjonatów płyt winylowych i starych kaset. Powraca Giełda Fonograficzna

W sobotę we wrocławskim klubie Firlej odbędzie się pierwsza w nowym sezonie giełda fonograficzna. W formule wydarzenia szykują się pewne zmiany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto pasjonatów płyt winylowych i starych kaset. Powraca Giełda Fonograficzna
(materiały prasowe)
d353ozu

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie odbywające się we wrocławskim klubie Firlej. Od kilku lat przyciąga wydawców, kolekcjonerów, właścicieli sklepów płytowych i przede wszystkim wielbicieli płyt winylowych, kaset magnetofonowych i wszystkich analogowych technik odczytu i zapisu dźwięku.

Goście mogli uzupełnić swoje kolekcje, nabyć kilka nowych nagrań, ale także sprzedać lub oddać niepotrzebne płyty lub kasety. Ponadto giełda stała się miejscem wymiany informacji między kolekcjonerami i pasjonatami.

Pierwsza giełda w nowym sezonie odbędzie się 6 września. Zmieni się formuła wydarzenia - miłośnicy muzyki z winyli będą spotykać się teraz w pierwsze soboty każdego miesiąca, a nie jak dotychczas - w każdą sobotę. Na giełdę, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających, wstęp jest wolny. Start o godzinie 13:00.

d353ozu

Organizatorzy giełdy stworzyli także projekt "Fonograficzna Historia Wrocławia", który jest współorganizowany wraz z biurem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach programu mikroGRANTY. Projekt polega na zbiórce archiwalnych fotografii wrocławskich sklepów muzycznych oraz wszelkich pamiątkowych materiałów związanych z fonograficzną kulturą Wrocławia.

Materiały można przesyłać w wersji cyfrowej na adres: kontakt@amplifikator.org lub przynieść do sklepów muzycznych we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego 65 oraz Świdnickiej 49 lub do klubu Firlej przy ul. Grabiszyńskiej. Zbiórka materiałów trwa do końca września.

d353ozu

Podziel się opinią

Share

d353ozu

d353ozu
Więcej tematów