Trwa ładowanie...

Święta mogą być białe. Wiemy, gdzie spadnie śnieg

W wigilię Bożego Narodzenia wielu z nas liczyło na chociażby odrobinę białego puchu. Większość Polaków zasiądzie do kolacji, gdy za oknem będzie dominowała szara i pochmurna pogoda. Nie wszędzie jednak tak będzie. Jest spora szansa, że górale oraz mieszkańcy pogórza, będą cieszyć się białymi świętami.

Share
Święta mogą być białe. Wiemy, gdzie spadnie śnieg
Źródło: Pixabay.com
d2etoaw

Nie jest wykluczone, że mieszkańcy Podkarpacia. Lubelszczyzny, a także Podlasia oraz Warmii i Mazur również. Polska znajduje się bowiem pomiędzy wyżem sięgającym Wysp Brytyjskich a niżem, który wędruje w kierunku Ukrainy.

Do Polski napływa obecnie chłodna masa powietrza z północnego zachodu. Zanikające opady śniegu związane z frontem atmosferycznym występują jeszcze nad Polską południową. Teraz nastąpić powinna przerwa w opadach, lecz na większe przejaśnienia nie mamy co liczyć.

Już jutro nad Polską kolejna strefa deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, które będą przesuwały się z północnego zachodu na południowy wschód. W województwach południowych oraz wschodnich będzie dominował lecący z nieba śnieg. W centralnych województwach spodziewać się można opadów deszczu ze śniegiem i deszczu. Niewykluczone opady marznące powodujące gołoledź.

d2etoaw

O ile w Wigilię jeszcze na przeważającym obszarze kraju temperatury będą lekko ujemne, o tyle po jutrzejszym froncie atmosferycznym, który będzie miał charakter ciepły zrobi się nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy średnio od 1 do 4 stopni.

Zobacz także: Wykorzystujesz tylko 10% mózgu? Jeśli tak, to powinieneś być martwy

Z powodu napływu nieco cieplejszej masy powietrza w drugi dzień świąt niemal wszędzie wystąpią zamglenia, mgły i niskie chmury. Synoptycy nie przewidują opadów, jednak z uwagi na sporo wilgoci, może wystąpić gdzieniegdzie mżawka, która da nam się we znaki. Kolejne dni z przewagą chmur i przelotnymi opadami deszczu. Zima utrzyma się jedynie w górach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2etoaw

Podziel się opinią

Share
d2etoaw
d2etoaw
Więcej tematów