Trwa ładowanie...
ycipk-jqdvm3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Świecka partia zwyciężyła w wyborach parlamentarnych w Tunezji

Świecka partia Wezwanie Tunezji (Nidaa Tounes) zwyciężyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych, pokonując rządzące dotychczas ugrupowanie islamistyczne - poinformowała w czwartek komisja wyborcza, przedstawiając wstępne wyniki głosowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwolennicy partii Wezwanie Tunezji cieszą się z wyniku wyborów
Zwolennicy partii Wezwanie Tunezji cieszą się z wyniku wyborów (PAP/EPA, Fot: Mohamed Messara)
ycipk-jqdvm3

Te drugie wolne wybory od obalenia reżimu dyktatora Zina el-Abidina Ben Alego w 2011 r. były jednym z ostatnich kroków na wyboistej drodze od autokracji do demokracji.

Jak podała komisja wyborcza, Wezwanie Tunezji zdobyło 85 spośród 217 miejsc w parlamencie, a islamistyczna Partia Odrodzenia (Hizb an-Nahda) - 69. Na trzecim miejscu z 16 mandatami uplasował się Wolny Związek Patriotyczny (UPL), biznesmena Slima Riahiego, a na czwartym lewicowa koalicja Front Ludowy, która otrzymała 15 miejsc.

Zwycięskie Wezwanie Tunezji zrzesza przedstawicieli lewicy, działaczy społecznych i opozycyjnych, ale także dawnych funkcjonariuszy partii Ben Alego, Zgromadzenia Demokratyczno-Konstytucyjnego (RCD).

ycipk-jqdvm3

Wkrótce Tunezyjczycy znowu pójdą do urn. 23 listopada wybiorą prezydenta.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-jqdvm3

ycipk-jqdvm3
ycipk-jqdvm3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów