Trwa ładowanie...
dham76w

Światowy Dzień Wody: PAH pomaga w Czeczenii

(inf.własna)

dham76w
dham76w

Opublikowany z okazji ogłoszonego przez ONZ Światowego Dnia Wody raport podaje, iż 2,4 mld ludzi - 40% populacji świata - nie ma odpowiednich warunków sanitarnych. Jeśli rządy nie podejmą nadzwyczajnych działań, brak odpowiednich warunków sanitarnych stanie się w najbliższym dziesięcioleciu przyczyną śmierci 20 mln dzieci w najuboższych krajach - alarmuje piątkowy raport.

Od października 2000 roku Polska Akcja Humanitarna prowadzi program wodny w Groznym w Czeczenii. Celem projektu jest dostarczanie pitnej i bezpłatnej wody dla mieszkańców Groznego, ze szczególnym uwzględnieniem szkół i szpitali. Obecnie PAH dostarcza ludności ponad 490 metrów sześciennych wody dziennie. Woda jest oczyszczana przez cztery wielkie filtry, a nastepnie rozwożona przez 13 samochodów-cystern do 150 poduszek wodnych.

Przed wojną ludność Groznego była zaopatrywana w wodę z czterech zbiorników. Obecnie miasto jest pozbawione energii elektrycznej, a stacje pomp zostały zniszczone. Największy problem stanowi dostępność wody pitnej. PAH dostarcza taką wodę do obszarów, gdzie warunki życia ludności są szczególnie trudne, a system wodociągowy został zniszczony. Szpitale, przedszkola i szkoły są również właściwym miejscem do instalowania zbiorników na wodę.

Prace przy odbudowie systemu wodociągowego realizowane są w minimalnym zakresie ze względu na brak środków finansowych i specjalistycznego wparcia technicznego. (jask)

dham76w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dham76w
Więcej tematów