Trwa ładowanie...

Suski: co najmniej jedna piąta wiceministrów straci posady

Jak zapowiada szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, cięcia personalne najbardziej dotkną kancelarię premiera. Oficjalną decyzję w tej sprawie ogłosi w poniedziałek Mateusz Morawiecki.

Share
Suski: co najmniej jedna piąta wiceministrów straci posady
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2qmpqn

Zmiany w ministerstwach mają lepiej przygotować resorty do nowych zadań. Jak tłumaczy Marek Suski, konieczne jest również szukanie oszczędności. Polityk podkreśla, że decyzje o tym kto odejdzie, a kto zostanie podjęto po wnikliwej analizie. Suski przekonuje, że z góry nie zakładano, ilu urzędników odejdzie z poszczególnych ministerstw. Jak zapowiada, jeśli zajdzie taka potrzeba, liczba podsekretarzy stanu się zwiększy.

Zmianie mają ulec również zasady wynagradzania sekretarzy i podsekretarzy stanu.

d2qmpqn

- W przypadku sekretarzu stanu propozycja, jaką chciałbym skierować do parlamentu, jest taka, żeby sekretarze stanu nie otrzymywali, tak jak ministrowie, żadnych nagród, premii, żadnych tego typu dodatkowych form wynagrodzenia - zaproponował premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Patryk Jaki wymienia ile zarabia. "Moja pensja podstawowa spadła"

Gdyby opisane przez Morawieckiego rozwiązanie weszło w życie, uposażenie sekretarzy i podsekretarzy stanu mogłoby wzrosnąć o około 5 tys. zł brutto miesięcznie.

Zmiany w strukturze zatrudnienia i wynagrodzeniach w ministerstwach wynikają z kontrowersji, jakie wywołały doniesienia o rekordowej liczbie wiceministrów oraz premiach dla członków rządu. W sumie ministrowie otrzymali około 1,53 mln zł. Najhojniej obdarowany został szef MON Mariusz Błaszczak, który otrzymał 82 tys. zł.

Źródło: IAR

d2qmpqn

Podziel się opinią

Share
d2qmpqn
d2qmpqn
Więcej tematów