Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
IAR

Surowy wyrok za zabicie psa. 28-latek z Włocławka pójdzie do więzienia

Mężczyzna, który latem ubiegłego roku brutalnie zabił psa, został skazany na rok więzienia - tak orzekł Sąd Rejonowy we Włocławku. Sprawca przeprosił za czyn, którego się dopuścił. Wyrok jest nieprawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Surowy wyrok za zabicie psa. 28-latek z Włocławka pójdzie do więzienia
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)

28-letni mieszkaniec Włocławka stanął przed sądem pod zarzutem zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do winy, choć nie potrafił tego wytłumaczyć.

Sąd postanowił ukarać go rokiem bezwarunkowego więzienia, 10-letnim zakazem posiadania zwierząt oraz zobowiązał go do wpłaty 500 złotych na organizację zajmującą się ochroną zwierząt.

Wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura nie wyklucza apelacji.

Budynek sądu pikietowała od rana grupa obrońców zwierząt. Byli oni też obecni w sali rozpraw. Po ogłoszeniu wyroku sprawca odmówił komentarzy. W ostatnim słowie przeprosił za czyn, którego się dopuścił. Podczas procesu twierdził, że był pijany i pod wpływem narkotyków. Mężczyzna trafił na obserwację psychiatryczną. Okazało się jednak, że jest poczytalny.

Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku. 28-letni bezdomny wziął psa, założył mu kaganiec, wyprowadził pod włocławski most i przywiązał go do barierki. Następnie zadał mu trzy ciosy nożem i oddalił się. Konające zwierzę znaleźli przypadkowi ludzie. Zawieźli psa do weterynarza, ale mimo operacji zwierzęcia nie udało się uratować.

Zobacz także. Pies przewodnik pomaga niewidomym

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów