Trwa ładowanie...
Strajk Kobiet w Warszawie. W planach "blokada samochodowa"

Strajk Kobiet w Warszawie. W planach "blokada samochodowa"

Strajk Kobiet ponownie zbierze się na ulicach Warszawy. Tym razem blokada ma być zmotoryzowana. Uczestnicy zgromadzą się na moście Łazienkowskim, w pobliżu placu Unii Lubelskiej oraz przed MEN.
Share
d1zy3k7

Strajk Kobiet od ponad miesiąca protestuje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z polską ustawą zasadniczą.

Od tego dnia przez ulice Warszawy oraz wielu innych polskich miast i miejscowości przetoczyły się tysiące Polek i Polaków, którzy manifestują sprzeciw wobec naruszenia kompromisu aborcyjnego z 1993 roku.

d1zy3k7

Od kilku dni obserwujemy wzrost agresji po obu stronach barykady. Strajk Kobiet mimo zakazu zgromadzeń wychodzi na ulice, co spotyka się z działaniami policji, które potrafią budzić kontrowersje.Tak było chociażby w ubiegłą środę 18 listopada, gdy w tłum protestujący na placu Powstańców Warszawy weszła grupa policjantów w cywilu - w ruch poszły pałki teleskopowe oraz gaz. Ucierpiała m.in. liderka Strajku Kobiet - Marta Lempart.

W poniedziałek 23 listopada protest ma mieć formę zmotoryzowaną. Uczestnicy Strajku Kobiet zablokują ulice Warszawy już o godzinie 16. Manifestacje odbędą się w rejonie mostu Łazienkowskiego, placu Unii Lubelskiej oraz przed MEN, gdzie grupa aktywistów przypięła się do bramy wejściowej resortu.

Relację z kolejnej odsłony Strajku Kobiet w Warszawie będzie można śledzić na stronie głównej Wirtualnej Polski, a także w naszych mediach społecznościowych. Na miejscu bieżącą sytuację będzie relacjonował dziennikarz WP Jan Rojewski.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1zy3k7

Podziel się opinią

Share
d1zy3k7
d1zy3k7
Więcej tematów