Trwa ładowanie...
dqdu7md

Strajk kobiet. Abp Wacław Depo: "kostka brukowa przebiła okno w moim domu"

Metropolita częstochowski abp Wacław Depo poinformował, że okno jego domu arcybiskupiego rozbito kostką brukową. - Nas nie raz powinno stać na heroizm, a nie na kompromis i to, co proponowała taka czy inna ustawa - podkreśla duchowny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk kobiet. Abp Wacław Depo uważa, że należy nawoływać do heroizmu
Strajk kobiet. Abp Wacław Depo uważa, że należy nawoływać do heroizmu (Wikimedia Commons)
dqdu7md

- Kiedy w ostatnich dniach przeżyłem atak kostki brukowej, która przebiła okno w moim domu arcybiskupim, to się zastanawiam czy ten ktoś, kto mówi, że ma prawo do protestu, wziął pod uwagę, że ktoś mógł stać za tą szybą i otrzymać cios śmiertelny? Dokąd będziemy się ukrywać? - powiedział w rozmowie z Radiem Maryja abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski uważa, że niektórzy uczestnicy Strajku kobiet to "awanturnicy", którzy chcą "po prostu Polskę tak czy inaczej rozwibrować, czyli krótko mówiąc zniszczyć". - Chcą doprowadzić do społecznego chaosu, który będzie niestety później zmierzał do nienawiści społecznej - uznał.

Strajk kobiet. Abp Wacław Depo: "gdzie wyłącza się rozum, wychodzą demony"

W ocenie abp. Depo "to, co się dzieje teraz u nas, odbywa się w imię źle pojętej wolności". - Wolności niepodporządkowanej prawdzie. Rzeczywistość sprowadza się do takiego ostrzeżenia, które już w historii naszej ojczyzny było obecne, że tam, gdzie wyłącza się rozum – niepodporządkowujący się prawdzie – to wychodzą demony i upiory - stwierdził kościelny hierarcha.

dqdu7md

W ostatnim czasie za biskupami ujął się m.in. prof. Andrzej Rzepliński. Zapewnił, że jeśli będą atakowani, stanie w ich obronie. - To głos, który pokazuje, że nas nie raz powinno stać na heroizm, a nie na kompromis i to, co proponowała taka czy inna ustawa. Dzisiaj, kiedy znowu słyszymy, że heroizm nie jest posłannictwem Kościoła, to jest po prostu zdrada - uznał abp Depo.

Zobacz też: Szpitale tymczasowe pod nadzorem Jacka Sasina? Szef KPRM wprost

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqdu7md

Podziel się opinią

Share
dqdu7md
dqdu7md
Więcej tematów