Trwa ładowanie...
d1obbq5

Stanisław Pięta planował likwidację terroryzmu w Europie. Ekspert dzielnie powstrzymywał śmiech

Poseł Stanisław Pięta przygotował plan "usunięcia zagrożenia terrorystycznego w Europie". Ekspert ds. terroryzmu przeanalizował propozycje punkt po punkcie. Nie zostawił na nim suchej nitki

Share
d1obbq5

- Czy widzisz jakieś słabości mojego planu likwidacji terroryzmu w Europie? – poseł Pięta pytał swoją kochankę w tweecie opublikowanym przez "Fakt". Andrzej Mroczek z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas odpowiada na to pytanie. Ekspert z trudem powstrzymał się od śmiechu. Z potężną dawka sarkazmu przeanalizował każdy z 10 punktów.

Według Mroczka świetnym pomysłem jest wykorzystanie wzorców filmowych z takich dzieł, jak chociażby "Ucieczka z Nowego Jorku" i otoczenie terrorystycznego miasteczka w Afryce fosą. Kolonia przesiedleńców zostałaby zaludniona ludźmi skazanymi za sprzyjanie terroryzmowi w Europie. To wielka szansa dla polskiego przemysłu stoczniowego, który mógłby zająć się produkcją, albo przynajmniej adaptacją, statków więziennych.

d1obbq5

Ekspert ds. terroryzmu dostrzega "pewne słabe punkty" planu Stanisława Pięty, ale jest to dokument, nad którym można dalej pracować. Co więcej, jest na tyle wszechstronnych, że z jego użyciem Europa mogłaby pozbyć się też innych, niepożądanych grup złych ludzi.

d1obbq5

Podziel się opinią

Share
d1obbq5
d1obbq5
Więcej tematów