Trwa ładowanie...
de6bhew
IAR

Spotkanie na szczycie. Premier Kopacz: "trzymajcie kciuki"

Trudne rozmowy o klimacie. W Brukseli trwa szczyt klimatyczny, podczas którego ma zostać uzgodniony nowy cel redukcji dwutlenku węgla po 2020 roku. Wola porozumienia jest. Jak informuje na twitterze kancelaria premiera, z inicjatywy szefa Rady Europejskiej doszło do spotkania premier Ewy Kopacz, kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande'a. Chodzi o znalezienie kompromisu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
de6bhew

Premier Kopacz, wchodząc na spotkanie, powiedziała polskim dziennikarzom jedynie tyle, że jest „skoncentrowana i zdeterminowana”. – Trzymajcie kciuki! - zaapelowała.

Polsce zależy na tym, aby zachować ilość emisji CO2 oraz mieć możliwość ich nieodpłatnego przekazywania przez rząd firmom energetycznym, by ceny prądu nie wzrosły. Niemcom pomysł utrzymania darmowych pozwoleń się nie podoba. Ale nie tylko im.

`Jak można usłyszeć od polskich dyplomatów, szczyt może potrwać do późnych godzin nocnych.

Nie jest też tajemnicą, że ustępujący szef Rady Europejskiej Hermanowi van Rompuy'owi zależy na tym, aby szczyt zakończył się porozumieniem. Do tego dąży też Francja, bo za rok w Paryżu odbędzie się światowa konferencja klimatyczna, na której ma być zawarte globalne porozumienie w tej sprawie.

de6bhew

Podziel się opinią

Share

de6bhew

de6bhew
Więcej tematów