Trwa ładowanie...
ycipk-3vs5j0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Spór między "nowym" i "starym" premierem Iraku

Premier Iraku Nuri al-Maliki powiedział, że zastępowanie go na stanowisku Hajderem al-Abadim, desygnowanym w poniedziałek na nowego szefa rządu, jest "złamaniem" konstytucji i jest "bez znaczenia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plakat Nuriego al-Malikiego w Bagdadzie
Plakat Nuriego al-Malikiego w Bagdadzie (PAP/EPA, Fot: Ali Abbas)
ycipk-3vs5j0

W telewizyjnym przemówieniu Maliki, który chciał zostać na trzecią kadencję, powiedział, że wszyscy powinni przyjąć orzeczenie sądu najwyższego w sprawie sprzeciwu, który sam wniósł wobec nominacji Abadiego.

Sąd Najwyższy Iraku uznał w poniedziałek, że Nuri al-Maliki jest przywódcą największego bloku w irackim parlamencie, toteż może on zostać ponownie premierem. Eksperci ostrzegają, że może być to źródłem kolejnych napięć w kraju.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vs5j0

ycipk-3vs5j0
ycipk-3vs5j0