Trwa ładowanie...

Spacerujące łosie sparaliżowały ruch na Białołęce

Straż Miejska w Warszawie natknęła się na kilkunastosamochodowy korek. Jak się okazało, stały za tym dwa łosie, które spacerowały ulicą.

Łosie spacerowały ulicami WarszawyŁosie spacerowały ulicami WarszawyŹródło: strazmiejska.waw.pl
d46wbl3
d46wbl3

W środę, 15 listopada, Straż Miejska z VI Oddziału Terenowego w godzinach wieczornych patrolowała rejon Białołęki Dworskiej na ul. Bohaterów. Coś, co miało być rutynowym zadaniem, szybko przerodziło się w niecodzienny incydent. Podczas patrolu strażnicy natknęli się na korek drogowy, spowodowany obecnością dwóch łosi spacerujących po jezdni.

Masywne zwierzęta, ważące niemal 200 kg każde, zaskoczyły kierowców i przechodniów. Łosie blokowały ruch samochodowy, skubiąc rosnące na poboczu drzewa i krzewy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwsze opady śniegu. Ostrzeżenie przed lawiną

Strażnicy miejscy zdecydowali się zablokować ruch pojazdów i wezwać przechodniów do opuszczenia ulicy, aby uniknąć ewentualnych niebezpieczeństw. Funkcjonariusze skontaktowali się także z Lasami Miejskimi, aby poinformować o niecodziennym zdarzeniu.

d46wbl3

Podjęto próbę skierowania łosi z powrotem w bezpieczne miejsce, używając latarek i świateł błyskowych radiowozu. Zwierzęta podążyły za światłem, co finalnie odblokowało jezdnię.

Strażnicy miejscy podkreślają, że choć sytuacja była nietypowa, podobne zdarzenia mogą się powtarzać. Przypominają również o odpowiednich procedurach postępowania podczas spotkania z dzikimi zwierzętami. W przypadku takich sytuacji zalecają spokojne oddalenie się i powiadomienie odpowiednich służb poprzez telefon na numer alarmowy lub informując Lasy Miejskie.

Źródło: strazmiejska.waw.pl
strazmiejska.waw.pl

Czytaj także:

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46wbl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46wbl3
Więcej tematów