Sondaż. Prawie co piąty Polak nie chce mieć sąsiada o innym kolorze skóry

Częściej sąsiadów o innym kolorze skóry nie chcą mieć osoby z wykształceniem zawodowym, mieszkańcy wsi oraz badani o dochodzie powyżej 5 tys. zł. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawie co piąty Polak nie chce mieć sąsiada o innym kolorze skóry
Prawie co piąty Polak nie chce mieć sąsiada o innym kolorze skóry (Shutterstock.com)
WP

Z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl wynika, że 62,6 proc. Polaków nie ma nic przeciwko, żeby ich sąsiadem została osoba o innym kolorze skóry. Natomiast 19,1 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie chce takiego sąsiedztwa. 18,4 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Wśród osób do 24 roku życia odsetek deklarujących, że nie chce mieć za sąsiada np. Azjaty jest jeszcze większy i sięga 23 proc. Im badani byli starsi, tym rzadziej prezentowali takie postawy. Sondaż przeprowadzono na grupie 800 osób.

Według innego sondażu, przeprowadzonego przed świętami Bożego Narodzenia dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna wynika, że większość Polaków nie przyjęłaby uchodźców do swojego domu na czas świat. Odpowiedziało tak 65 proc. ankietowanych. Natomiast co piąty badany zadeklarował chęć przyjęcia pod swój dach uchodźców na święta.

WP

Zobacz też: Kierowca nie wpuścił czarnoskórego pasażera do autokaru. Mamy komentarz żony Togijczyka

WP
WP