Trwa ładowanie...
d3csgcs

Sondaż: Polacy popierają wprowadzenie nowego świadczenia dla niepełnosprawnych

Polacy popierają postulat protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych o przyznaniu im świadczenia w wysokości 500 zł. Respondenci, którzy wzięli udział w sondażu Kantar Millward Brown na zlecenie TVN są w tej kwestii wyjątkowo zgodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy popierają postulat protestujących w Sejmie
Polacy popierają postulat protestujących w Sejmie (PAP)
d3csgcs

Prawie 9 na 10 ankietowanych jest za przyznaniem niepełnosprawnym dodatkowych pieniędzy. Na pytanie o to, czy należy przyznać im zasiłek w wysokości 500 zł miesięcznie "zdecydowanie tak" odpowiedziało 60 proc. respondentów, a kolejne 27 proc. "raczej tak".

Przeciwko wspomnianemu rozwiązaniu opowiedziało się 6 proc. Polaków (po 3 proc. głosów na odpowiedzi "zdecydowanie nie" i "raczej nie"). 7 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 25-26 kwietnia 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1004 osoby.

d3csgcs

Zobacz także: Wciąż nie doszło do spotkania Kaczyńskiego z protestującymi. "On nie ma im nic do powiedzenia"

Wprowadzenie wynoszącego 500 zł dodatku to pierwszy z dwóch postulatów protestujących. Oprócz tego domagają się także zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Protest w Sejmie trwa od 18 kwietnia. W tym czasie z niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami rozmawiali m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny, pracy polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Protestujący wciąż liczą na spotkanie z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

   WP.PL
(WP.PL)

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3csgcs

Podziel się opinią

Share
d3csgcs
d3csgcs
Więcej tematów