Trwa ładowanie...

Słynni rysownicy zagoszczą we Wrocławiu. Stworzą komiks o Sierpniu '80

Włoscy rysownicy, którzy na co dzień pracują dla Disneya i Marvela stworzą komiks o wrocławskim Sierpniu ’80. W pierwszy weekend września przedstawią także rysunkową opowieść o Wrocławiu.

Słynni rysownicy zagoszczą we Wrocławiu. Stworzą komiks o Sierpniu '80Źródło: Materiały prasowe OPiP
d4js62j
d4js62j

W pierwszy weekend września wszystkich miłośników komiksu i nie tylko nie powinno zabraknąć w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Będzie tam można bowiem zobaczyć światowej sławy rysowników komiksów, którzy na stałe współpracują z takimi markami, jak Marvel czy Disney. Trzej włoscy „komiksiarze” – Fabio Celoni, Marco Turini i Luca Montagliani – spotkają się z wrocławskimi uczestnikami Sierpnia ’80 i odwiedzą ważne dla tego wydarzenia miejsca. Będzie to przygotowanie do komiksu o sierpniowych strajkach we Wrocławiu.

Ponadto, włoscy rysownicy w piątek i niedzielę, 5 i 7 września, poprowadzą warsztaty, pokazujące, jak stworzyć komiksowy scenariusz oraz jak powinien wyglądać rysunek w komiksie. Chęć uczestnictwa w warsztatach należy uprzednio zgłosić, wypełniając stosowny formularz, znajdujący się na stronie internetowej Ośrodka Pamięć i Przyszłość. W warsztatach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 14. rok życia.

W piątek zostanie zaprezentowany także komiksowy przewodnik po Wrocławiu, który na 64 stronach przedstawi stolicę Dolnego Śląska z perspektywy krasnoludka. Autorami komiksu są artyści włoscy – wspomniany Luca Montagliani i Marcello Murgia oraz Polacy – Marcin Bradke i Cezary Buśko.

Dokładny program trzydniowego spotkania z włoskimi autorami jest dostępny na stronie internetowej Ośrodka Pamięć i Przyszłość.

d4js62j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4js62j
Więcej tematów