Trwa ładowanie...
dnt8id3

Śledztwo ws. Ewy Tylman. Nowe informacje

Dwie osoby zostały oskarżone o składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do ich składania w związku ze sprawą Ewy Tylman.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
26-letnia Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 r.
26-letnia Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 r. (Facebook.com, Fot: Zaginęła Ewa Tylman/Missing person Ewa Tylman)
dnt8id3

Karolina K. zgłosiła sie na policję w grudniu 2015 r. Twierdziła, że była świadkiem istotnego w sprawie zaginięcia Tylman zdarzenia. Zeznała, że na moście widziała mężczyznę stojącego przy kobiecie leżącej na chodniku i niedającej oznak życia. Po chwili mężczyzna miał podnieść kobietę i przerzucić ją przez barierki mostu.

- Przeprowadzone po zgłoszeniu się Karoliny K. czynności procesowe wykazały, że nigdy nie była ona świadkiem opisanego wyżej zdarzenia; takie zdarzenie we wskazanym miejscu i czasie nie zaistniało - wyjaśniła w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Z ustaleń śledczych wynika, że Karolina K. została nakłoniona do złożenia nieprawdziwych zeznań przez Radosława B., pracownika biura detektywistycznego, które szukało Tylman.

dnt8id3

Karolina K. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa, Radosław B. - nie. Grozi im do 8 lat więzienia.

Zaginęła po imprezie. Tragiczny finał

26-letnia Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 r., gdy wracała po imprezie do domu. Odprowadzał ją kolega Adam Z.

dnt8id3

Poszukiwania kobiety trwały wiele miesięcy. Włączyło się do nich m.in. wynajęte przez rodzinę Tylman biuro Krzysztofa Rutkowskiego. W lipcu 2016 r. z Warty wyłowiono jej ciało.

Według prokuratury, Adam Z. zepchnął Tylman ze skarpy, a potem nieprzytomną wrzucił do wody. Za zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zobacz także: Ochroniarz brutalnie pobił mężczyznę w klubie? Mamy zapis z monitoringu

dnt8id3

Podziel się opinią

Share
dnt8id3
dnt8id3