Trwa ładowanie...
d41w4pe
sąd
12-09-2000 13:18

Śledztwo w sprawie ankiet Sellina

d41w4pe

Warszawski Sąd Rejonowy nakazał we wtorek prokuraturze wszczęcie śledztwa w sprawie zapytania o przynależność partyjną, jakie członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jarosław Sellin wysłał do szefów mediów publicznych.
W lutym br. Sellin wystąpił z pismem do wszystkich prezesów i członków zarządów spółek radia i telewizji publicznej z zapytaniem m.in. "do jakich partii politycznych pan należał w przeszłości i czy aktualnie jest pan członkiem działających partii politycznych?".
Prokuratura w maju odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Uznała, że wysłanie przez Sellina takiego zapytania to przekroczenie uprawnień, ale bez naruszenia prawa.
Śledztwa takiego domagał się Antoni Styrczula, prezes Radia dla Ciebie. Złożył do prokuratury wniosek "o zbadanie legalności działań oraz - w przypadku stwierdzenia jej braku - o pociągniecie do odpowiedzialności karnej". Styrczula informował, że z prośbą o wyjaśnienie "podstaw prawnych zachowania" Sellina zwrócił się także do Rzecznika Praw Obywatelskich.(an)

d41w4pe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41w4pe
Więcej tematów