Trwa ładowanie...

Zawiercie. Policja szuka osób mających kontakt z pumą

Zawierciańscy policjanci poszukują osób, które podczas warsztatów lub publicznych prezentacji z udziałem pumy Nubii poczuły się zagrożone lub oszukane.

O Nubii głośno zrobiło się latem.O Nubii głośno zrobiło się latem.Źródło: Śląski Ogród Zoologiczny, fot: zoo.silesia.pl
d1fty4k
d1fty4k

O pumie Nubii i jej właścicielu, byłym żołnierzu, zrobiło się głośno latem tego roku, kiedy sąd zdecydował o odebraniu mu wychowywanego od małego zwierzęcia i zdecydował o umieszczeniu go w poznańskim zoo. Mężczyzna uciekł wtedy z pumą do lasu. Nawiązana mediacja zakończyła się przekazaniem zwierzęcia do zoo w Parku Śląskim w Chorzowie, a poszukiwany zgłosił się na policję. 12 lipca mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia zwierzęcia.

Zawierciańscy policjanci prowadzą dochodzenie przeciwko byłemu właścicielowi pumy Nubii. Sprawa prowadzona jest wielowątkowo. Między innymi przewija się w niej temat narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, które brały udział w publicznej prezentacji zwierzęcia lub podczas warsztatów organizowanych przez ówczesnego opiekuna pumy. Kolejną kwestią jest pobieranie płatności za warsztaty, a także organizowanie zbiórki na pomoc prawną.

Zgłoszenia można przekazać osobiście bądź telefonicznie, kontaktując się z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, tel. 47 85 352 80, 47 85 352 55 lub z najbliższą jednostką Policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres e-mail: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zajętych respiratorów. Dr Grzesiowski: "To jest prawdziwy problem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fty4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fty4k
Więcej tematów