Trwa ładowanie...

Zabrze. Wyposażeni w maczetę i pałkę teleskopową nastolatkowie ruszyli na łowy. Co zwojowali?

Trzech sprawców rozboju i kradzieży rozbójniczej zatrzymali policjanci z trzeciego komisariatu wspierani przez mundurowych z Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Zatrzymani to nieletni w wieku 15, 14 i 13 lat. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.
Share
Zabrze. Trzej nastolatkowie odpowiedzą za rozbój.
Zabrze. Trzej nastolatkowie odpowiedzą za rozbój. Źródło: Śląska Policja
d19jvva

Zabrzańska komenda poinformowała o zatrzymaniu trzech nastolatków. W czwartek, 3 marca, krótko po godzinie 12:00 dyżurny trzeciego komisariatu w krótkim odstępie czasu otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz rozboju. - Jak wynikało ze zgłoszeń, w obydwóch przypadkach sprawcami byli trzej nieletni. Młodzi sprawcy rozboju, posługując się maczetą oraz pałką teleskopową, najpierw dokonali kradzieży rozbójniczej w rejonie ulicy Wyciska, a chwilę później rozboju w rejonie ulicy Korczoka – opisuje komenda policji w Zabrzu.

Łupem młodocianych bandytów w pierwszym przypadku padły buty sportowe, a w drugim pączki. W obydwu napadach pokrzywdzonymi były osoby nieletnie.

Zabrze. Atak nieletnich

Sprawą natychmiast zajęli się mundurowi z trzeciego komisariatu oraz policjanci z Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Kilka godzin później sprawcy zostali zatrzymani. Byli to trzej chłopcy w wieku 15, 14 i 13 lat. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

d19jvva

Kryminalni z drugiego komisariatu w Bielsku-Białejnatomiast zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą, do jakiej doszło końcem lutego w sklepie spożywczym w Bielsku-Białej. Sprawcy w biały dzień zrabowali towar wartości ponad 500 złotych i użyli przemocy oraz gróźb wobec dwóch kobiet i przypadkowego świadka, którzy chcieli ich powstrzymać. 36 i 41-latkowi grozi kara nawet 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obydwu podejrzanych.

Koronawirus w Polsce. Prognozy epidemiczne z Torunia? Komentarz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19jvva

Podziel się opinią

Share
d19jvva
d19jvva
Więcej tematów