Trwa ładowanie...

Zabrze. Miasto dostało pieniądze, bezdomne zwierzęta będą miały nową siedzibę

Schronisko dla bezdomnych zwierząt “Pisitul mnie”, prowadzone przez zabrzański oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wkrótce przeniesie się do nowej siedziby przy ul. Bytomskiej. Będzie ono spełniało wszystkie wymogi przewidziane w obowiązujących przepisach.
Share
Zabrze. Miasto wybuduje nową siedzibę dla schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Zabrze. Miasto wybuduje nową siedzibę dla schroniska dla bezdomnych zwierząt.Źródło: UM Zabrze
d1wgstj

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu zyska nową siedzibę. Na jej budowę miasto pozyskało środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2022 roku.

Zabrze. Nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt

W porównaniu z obecną siedzibą nowe schronisko będzie zdecydowanie bardziej komfortowe i lepiej przystosowane dla zwierząt, ale nie przeprowadzi się daleko. Zostanie w Biskupicach, przy ulicy Bytomskiej. Nowa siedziba wybudowana zostanie jednak bliżej granicy z Bytomiem, z dala od wszelkich zabudowań. Będzie tu nie tylko więcej miejsc i przestrzeni dla podopiecznych, ale też dla pracowników, którzy zyskają nowy, komfortowy budynek administracyjny.

d1wgstj

Nowy budynek będzie także przyjazny środowisku. Projekt przewiduje bowiem zastosowanie szeregu rozwiązań przyjaznych dla środowiska, w tym m.in.: wspomaganie ciepłej wody użytkowej przez kolektory słoneczne, wentylację mechaniczna z odzyskiem ciepła, nowoczesne kotły niskotemperaturowe piątej generacji, ujęcie wód deszczowych z dachów, która zostanie wykorzystana do mycia terenu i wybiegów dla psów, nasadzenia drzew i krzewów.

Joanna Mucha o pożegnaniu z Borysem Budką. "Nie było okazji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wgstj

Podziel się opinią

Share
d1wgstj
d1wgstj
Więcej tematów